Pazdan: nie przepadam za rycerzami

Nie pije, nie pali, nie ugania się za dziewczętami. Będzie z niego dobry piłkarz - mówią o Michale Pazdanie trenerzy z Nowej Huty. Właśnie tam, na krakowskim Bronxie, dojrzewał bohater najbardziej sensacyjnego powołania na Euro 2008.
Pazdan wszystko to co związane z kadrą znosi z trudem. - Doznałem już nawet lekkiego zawrotu głowy - przyznaje zmieszany. Piłkarz idealnie więc pasuje do obrazu, który stworzyliśmy niedawno. To facet, który przyjmuje kolejne nominacje od Leo Beenhakkera z wielką radością, ale w myślach zadaje sobie pytanie: Co ja tutaj robię?

Cały ten zgiełk zupełnie mu nie odpowiada. Brak mu cech typowej gwiazdy. Brak mu również luzu i dystansu do własnej osoby, które pewnie przyjdą z czasem. Gdy mówimy, że tekst o nim zilustrujemy fotografią z rycerzem, wyraźnie się obrusza. - Nie przepadam za rycerzami - wyznaje szczerze, wzbudzając naszą wesołość.

Zdecydowanie częściej zamyka się jednak w sobie i wtedy odpowiada ogólnikami. Nieufność łatwo można wytłumaczyć krytyką w mediach. - Dziennikarze jak już do mnie dzwonią, to dziwią się, że ja wciąż w tej kadrze jestem. Potem piszą, że ten przeciętniak Pazdan znów miał szczęście. Nie ma Arkadiusza Radomskiego? Jak to możliwe? Przecież Pazdan miał odpaść, przekonują. Ale nie, on wciąż trwa i miesza szyki lepszym od siebie. Tak stałem się symbolem złej nominacji. Mnie to boli, bo przecież sam sobie tych powołań nie wysyłam. Panowie, to nie ja decyduję o tym, kto gra w reprezentacji Polski, tylko jej selekcjoner - apeluje przez nas do mediów.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]