4000 euro za dzień reprezentanta

Cztery tysiące euro za dzień spędzony przez zawodnika podczas piłkarskich mistrzostw Europy w Austrii i Szwajcarii - taką rekompensatę otrzymają kluby (w tym m.in. Górnik Zabrze) za występ swoich graczy w barwach reprezentacji narodowych. Honoru polskiej ekstraklasy bronić będzie dziewięciu piłkarzy. 

Trzech reprezentantów do Austrii i Szwajcarii wysłała Wisła Kraków (Adam Kokoszka, Dariusz Dudka, Wojciech Łobodziński, po dwóch Legia Warszawa (Jakub Wawrzyniak, Roger Guerreiro) i Górnik Zabrze (Michał Pazdan, Tomasz Zahorski), a po jednym - Lech Poznań (Rafał Murawski) i PGE GKS Bełchatów (Łukasz Garguła).

W styczniu władze FIFA i UEFA porozumiały się z klubami i w ten sposób chcą docenić wkład drużyn krajowych w przeprowadzenie międzynarodowych turniejów.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]