Górnik nie chce Intertoto

Lech Poznań najprawdopodobniej zastąpi w Pucharze UEFA Śląsk Wrocław, który zrezygnował z występów w tych rozgrywkach. Oznacza to swoistą „łapankę” na Puchar Intertoto. Sondowano już pod tym kątem m.in. lubińskie Zagłębie. - Rzeczywiście, byłem o to pytany - przyznaje trener Rafał Ulatowski. - Rzecz w tym, że do reprezentowania kraju trzeba się odpowiednio przygotować. A my - dowiadując się o tym trzy tygodnie przed ewentualnym pierwszym meczem - nie będziemy mieć na to szans.

W terminie spotkania z Szachtiorem Soligorsk lubinianie przebywać będą na zgrupowaniu w Wiśle. - Stamtąd na Białoruś jest ponad 1000 km, już dziś trzeba by zacząć przygotowania organizacyjne - wzdycha trener Ulatowski. I choć jednoznacznie nie pada z jego ust słowo „nie”, kontekst wszystkich wypowiedzianych wyżej zdań jest oczywisty...

- Nie mówiąc o tym, że federacja ośmieszyłaby się na arenie międzynarodowej, zgłaszając drużynę wyrzuconą z ligi. Przecież pod koniec czerwca wyrok może już być prawomocny - przypomina Zbigniew Koźmiński. W tym samym czasie powinniśmy mieć jasność co do dyscyplinarnej odpowiedzialności Korony Kielce za korupcyjne grzechy z przeszłości. - I też nie możemy wykluczyć poważnych sankcji - dopowiada rzecznik związku. Szukając reprezentanta do Intertoto, schodzimy więc coraz niżej w tabeli. Piąte Zagłębie, szósta Korona.

Rzecznik proponuje...
- A siódma Cracovia, której nazwa też pojawia się czasami w kontekście prokuratorskich dochodzeń. Będę na pewno na ten temat rozmawiać z przewodniczącym Wydziału Dyscypliny, Adamem Gilarskim - deklaruje Zbigniew Koźmiński. I rzuca na koniec najświeższy pomysł: - Przedstawię kolegom z Zarządu PZPN pomysł zgłoszenia Górnika Zabrze do tych rozgrywek! Mamy do tego pełne prawo, bo - w myśl przepisów UEFA - federacja może zgłosić zespół sklasyfikowany co najmniej na ósmym miejscu. A zabrzanie taką lokatę zajęli!

... dyrektor odrzuca
Przypomnijmy, że polski reprezentant w Pucharze Intertoto może wywalczyć sobie przepustkę do bardziej renomowanych rozgrywek UEFA. Czekają nań trzy rundy. W pierwszej spotka się z białoruskim Szachtiorem Soligorsk. W drugiej - przeciwnikiem Polaków będzie Sturm Graz. Gdyby udało się przejść te przeszkody, nasz zespół zmierzyłby się z ekipą z Czech (Teplice), Węgier bądź Kazachstanu (Żetysu Tałdykorgan). Rywale na pewno w zasięgu, ale... w Zabrzu też nie przyjęto oferty z otwartymi. - Odpowiedź mamy dać do piątku. Na tę chwilę odpowiedź brzmi jednak „nie”. Koliduje to z planem naszych przygotowań do rundy jesiennej, oraz ze zgrupowaniem we Wronkach. Nie udało nam się też skontaktować z przebywającym na zagranicznym urlopie trenerem Ryszardem Wieczorkiem, by poznać jego zdanie na ten temat - przyznał dyrektor sportowy Górnika, Krzysztof Hetmański.

Jak więc widać, chętnych do czerwcowo-lipcowych bojów w Europie brak. - UEFA może jednak - na zasadzie jednorazowej decyzji - udzielić zgody na grę w pucharach każdej drużynie, zgłoszonej przez federację - zauważa Marcin Stefański ze spółki „Ekstraklasa”. W takim przypadku używany przez Zbigniewa Koźmińskiego argument o ósmym miejscu w tabeli nie miałby już takiego znaczenia. - Stawiam na... Odrę Wodzisław - przekornie zauważa na koniec Stefański.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]