Piłkarze Górnika po urlopach

Piłkarze Górnika Zabrze zakończyli we wtorek urlopy i spotkali się na pierwszym treningu przed nowym sezonem. Zabrakło na zajęciach słowackiego bramkarza Borisa Peskovica, któremu kończy się kontrakt. Zastąpił go na treningu Czech Jakub Kafka (GKS Jastrzębie), który przebywa w Zabrzu na testach. 

Pojawili się też dwaj nowi napastnicy Górnika - pozyskany z Podbeskidzia Dariusz Kołodziej i Przemysław Pitry (Lech Poznań). Nieco więcej wolnego dostał od trenera Ryszarda Wieczorka Litwin Tadas Papeckys. Dołączy do zespołu tuż przed rozpoczynającym się w poniedziałek zgrupowaniem we Wronkach. Nie było także na treningu dwóch kadrowiczów - Tomasza Zahorskiego i Michała Pazdana oraz dwóch... telewizyjnych ekspertów Euro 2008 - Tomasza Hajto i Jerzego Brzęczka.

"Czas urlopowy był długi, myślę, że piłkarze wypoczęli... aktywnie. Bo każdy miał opracowany indywidualny cykl ćwiczeń i mam nadzieję, że się ich trzymali. Mamy rozplanowany cały okres przygotowawczy, dwa zgrupowania (Wronki, Austria), będzie sporo sparingów, więc czas do inauguracji ligi szybko zleci" -powiedział trener Ryszard Wieczorek.

"Co do występu Zahorskiego w poniedziałkowym spotkaniu z Chorwacją, to myślę, że wniósł sporo dobrego do gry zespołu. Trudno jednak po 20 minutach wystawiać pełną ocenę. Jakiegoś dodatkowego czasu wolnego dla niego i Pazdana nie przewiduję" - dodał szkoleniowiec.

W Górniku spodziewani są jeszcze trzej brazylijscy gracze, których personaliów dyrektor sportowy Krzysztof Hetmański nie chciał podać. Trwają rozmowy na temat losów dwóch wypożyczonych do Górnika graczy: Mariusza Pawelca (Górnik Łęczna) i Konrad Gołosia (Wisła Kraków).

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online