Więcej o sparingu z Amkar Perm

Ten wynik można uznać za niespodziankę. Górnik, który jest w ciężkim treningu i gra bez dwóch kadrowiczów, ograł we Wronkach trzeci zespół ligi rosyjskiej Amkar Perm. – W pierwszej połowie graliśmy naprawdę świetną piłkę. Gdyby było 5-0, rywal nie miałby pewnie żadnych pretensji – twierdzi Marek Kostrzewa, drugi trener zabrzan.
Górnik prowadzenie objął już w drugiej minucie. Leo Markowski, testowany w Zabrzu Brazylijczyk, oddał świetny strzał z woleja w „długi” róg. Czy to wystarczy, by został w Zabrzu? Markowski swego czasu trafił z Brazylii do Japonii za 2 miliony euro. Ma jednak ogromne zaległości treningowe, które trudno byłoby nadrobić w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Drugiego gola strzelił Tomasz Hajto. – Uderzył z 35 metrów. Tak silnie, że bramkarzowi piłka przeleciała po palcach. On i Jurek Brzęczek grali naprawdę dobrze – dodaje Kostrzewa. Górnik miał jeszcze kilka kapitalnych okazji bramkowych. Strzał Hajty z wolnego obronił świetnie bramkarz rywala. Po woleju Bajica i wybiciu piłki przez bramkarza, Markowski z trzech metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. Dwie okazje bramkowe miał Przemysław Pitry.
Po przerwie, kiedy Ryszard Wieczorek zmienił niemal cały zespół, przewagę osiągnęli rywale. Największy wygrany tej połowy to testowany bramkarz Rafał Gikiewicz. Obronił kilka groźnych strzałów, a w końcu świetną paradą wybronił rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką we polu karnym przez Marisa Smirnovsa. W meczu nie grał nowy nabytek Górnika Dariusz Kołodziej, który od wtorku ma złamany nos. Stało się to na treningu po starciu z Mariuszem Magierą. – Oczywiście czysty przypadek. Po prostu trwa walka o miejsce w drużynie – kończy Kostrzewa. W piątek Górnik gra z poznańskim Lechem.