Dziś sparing z Panathinaikosem Ateny

Pierwszy podczas zgrupowania w Austrii sparing zagrają dziś piłkarze Górnika. Rywal jest z najwyższej półki. Przeciwnikiem zabrzan będzie słynny Panathinaikos Ateny, w którego barwach jest dziewięciu uczestników ostatnich finałów mistrzostw Europy.
- To na pewno bardzo prestiżowy mecz, ale nie zapominam, że jesteśmy w okresie przygotowawczym. We wtorek rano byliśmy na siłowni, a po południu na boisku. W środę też do południa mamy lekkie zajęcia - tłumaczy trener Ryszard Wieczorek.
Górnik przebywa na zgrupowaniu w Salzburgu, na boisko treningowe dojeżdża autokarem około 10 minut, jednak dzisiejszy mecz zagra około 100 km od miejsca zakwaterowania. O godzinie 18:00. - Pojedziemy tam około 1,5 godziny - mówi dyrektor sportowy Górnika, Krzysztof Hetmański.
Wiadomo, że na boisko nie wyjdzie jeszcze Michał Pazdan, mający od czasu Euro problemy z bólem pleców. Nie ma już w kadrze Mariusza Pawelca, dwóch zawodników (Wodecki i Gancarczyk) to młodzież, więc... - Do grania mam około 16-17 piłkarz. I tylu pewnie wyjdzie na boisko. Nie wiem jeszcze, czy w bramce stanie Michal Vaclavik - zastanawia się Wieczorek. - Jest zdrowy, ale tak naprawdę odbył z nami jeden trening. Decyzję podejmiemy w środę przed południem.
W meczu nie zagra jeszcze Willy Rivas, choć Peruwiańczyk dziś jest spodziewany w Austrii. - Powinien dojechać - mówi Hetmański.
Wieczorek, pytany o wyjściowy skład mówi krótko: - Gdzieś już będzie zbliżał się do tego, który na zacząć ligę, ale na pewno jeszcze nie w stu procentach. Na kilku pozycjach cały czas jest konkurencja i szukamy rozwiązania. Na kilku pole manewru jest jednak mniejsze i nie ukrywam, że mówię o bokach drugiej linii - kończy Wieczorek.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online