Dwa lata Vaclavika

Czeski bramkarz Michal Vaclavik związał się wczoraj dwuletnim kontraktem z Górnikiem Zabrze. To czwarty zawodnik sprowadzony tego lata na Roosevelta. - Jestem przekonany, że to dobry transfer, choć Vaclavik jest z nami ledwie od kilku dni. Trenerzy byli z jego postawy bardzo zadowoleni - twierdzi dyrektor sportowy Górnika, Krzysztof Hetmański. 
Czech ma 31 lat i polskim kibicom jest kojarzony przede wszystkim z gry w Zagłębiu Lubin. W maju 2007 roku sięgnął z tym klubem - jako bramkarz numer jeden - po mistrzostwo Polski. Wcześniej Vaclavik grał w kilku praskich klubach, między innymi w Slavii.
- On sam chciał podpisać trzyletnia umowę, ostatecznie stanęło na kontrakcie dwuletnim. Najważniejsze, że doszliśmy do porozumienia. Myślę, że sportowo jest to klasa Peskovicia, który nas pożegnał. Może nawet Vaclavik jest jeszcze lepszy - dodaje Hetmański.
Z podpisania kontraktu zadowolony jest też trener Ryszard Wieczorek. - To bardzo ważna informacja. Potrzebowaliśmy dwóch dobrych, równorzędnych bramkarzy. Teraz taka sytuacja w klubie ma miejsce.
Sprowadzenie Czecha oznacza, że to on z Sebastianem Nowakiem będzie rywalizował o numer jeden w barwach Górnika. Jeszcze w środę nie było pewności, czy umowa zostanie podpisana. Gdyby tak się nie stało, zabrzanie mieli rozwiązanie alternatywne. Równolegle był prowadzone rozmowy ze Zbigniewem Małkowskim, w przeszłości między innymi bramkarze. Feyenoordu Rotterdam. - Potwierdzam, braliśmy pod uwagę jeden z tych dwóch wariantów - mówi Hetmański.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]