Górnik proponuje swoich zawodników Polonii Bytom

Zdekompletowany skład Polonii mogli uzupełnić zawodnicy zza miedzy. Górnik zaproponował wypożyczenie zawodników, których nie widzi w swojej koncepcji Ryszard Wieczorek.
Lista była stosunkowo długa, znajdowali się na niej dwaj bramkarze: Tomasz Laskowski i Mateusz Sławik oraz Piotr Ruszkul, Dariusz Stachowiak, Adam Marciniak i Marcin Wodecki. Z Olimpijskiej wielu zawodników odeszło, a klub nie ma pieniędzy na drogie transfery. Zabrzanom z kolei zależałoby na tym, by grupa zawodników mających niewielkie szanse na grę, dostała szansę występów w lidze i "zeszła" z listy płac. To była oferta poranna, po południu sytuacja uległa radykalnej zmianie - Ruszkul został wypożyczony do Wisły Płock, a Stachowiak i Marciniak na tej samej zasadzie trafią do Łódzkiego Klubu Sportowego.
- Istotnie, otrzymaliśmy taką propozycję. Podejmiemy rozmowy, gdyż zainteresowało nas jedno z nazwisk. Problem w tym, że oczekiwania finansowe Górnika są nie do przyjęcia. Będziemy negocjowali - zaznacza dyrektor Polonii, Cezariusz Zając.
Nadzieją zabrzan na dojście do porozumienia z Polonią jest osoba Marka Motyki, od środy trenera zespołu z Bytomia, który w ostatnich trzech latach trzy razy podejmował pracę na Roosevelta. I z powodzeniem korzystał wtedy z usług kilku z wymienionych graczy. To Sławik był za kadencji Motyki bramkarzem numer jeden. Szansę gry dostawał także Tomasz Laskowski. Marek Motyka sprowadził do Zabrza Dariusza Stachowiaka. Szkoleniowiec był wówczas przekonany, że jest to materiał na piłkarza, który może być jedną z jaśniejszych postaci całej ligi. Stachowiak jednak nie trafi teraz pod skrzydła Motyki.
- Oczywiście decyzje odnośnie kształtu kadry są na bieżąco konsultowane z trenerem Motyką. Jak się zakończą rozmowy z Górnikiem? Za wcześnie mówić - odpowiada Cezariusz Zając.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]