Sławik: Są dwa warianty

» Kibice powoli zapominają jak pan wygląda?
Mateusz Sławik, bramkarz Górnika: - Zmieniłem fryzurę, ale poza tym bez zmian. I mam nadzieję, że jesienią sytuacja się zmieni. Wierzę, że wrócę do bramki. 

» Górnik Zabrze jednak to nie będzie.
- Dziś wszystko wskazuje na to, że nie. Spędziłem tutaj blisko trzy lata, który były burzliwe ze względu na sytuację w klubie. Myślę o okresie, kiedy nie było pieniędzy i walczyliśmy o przetrwanie, ale będę ten czas zawsze bardzo ciepło wspominał. Zresztą do dziś wielu kibiców podkreśla, że w trudnym momencie pomogłem Górnikowi przetrwać i utrzymać się w lidze. To niezwykle budujące. W minionym roku podjąłem walkę o miejsce w pierwszej jedenastce, nie chciałem oddać go bez walki. Dziś jednak widzę, że nie ma na to większych szans. Dlatego chyba czas podjąć konkretne decyzje.

» Zawsze można zostać w klubie i co miesiąc brać pensję.
- Rozmawiałem już z prezesem Szusterem. Obaj zdajemy sobie sprawę z tego, jaka jest dziś sytuacja. I szukamy najlepszego rozwiązania. Dla klubu i dla mnie. To są bardzo rzeczowe rozmowy, dlatego wierzę, że zakończą się podjęciem dobrej decyzji. Może już na początku przyszłego tygodnia.

» Jaki wariant wchodzi w grę?
- Wypożyczenie. Ponoć jest klub, który chciałby mnie widzieć w nowym sezonie. Ewentualnie rozwiążemy kontrakt za porozumieniem stron. Trzeciej możliwości raczej nie ma. Od razu dodam, że nie wiem jaki klub chce mnie wypożyczyć.

» W Polonii Bytom pracuje trener Marek Motyka.
- Sporo za jego kadencji grałem... Nie wiem, nikt z Bytomia do mnie nie dzwonił. Na pewno ideałem byłoby pozostanie w ekstraklasie, ale istotniejsze będzie to, kto zechce podpisać ze mną kontrakt.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]