Mistrz Peru na kłopoty Górnika

Willy Alexander Rivas Asin, piłkarz mistrza Peru Universitario de Deportes, dołączył do przebywającej na zgrupowaniu w Adnet drużyny Górnika Zabrze. Rivas jest prawym obrońcą, grywa też na prawej pomocy, a na tej stronie boiska Ślązacy mają kłopoty - czytamy w "Przeglądzie Sportowym". 

W dotąd rozegranych sparingach można było zauważyć, że w Górniku obowiązuje niemal wyłącznie ruch lewostronny. Im bliżej rozgrywek, tym częściej trener Ryszard Wieczorek, coraz częściej myśli o rozwiązaniach awaryjnych.

- Nie wiadomo jak szybko Rivas zaaklimatyzuje w Polsce - mówi szkoleniowiec i dodaje: - Nie wiem także, jak szybko złapie on moją filozofię prowadzenia zespołu. Wieczorek nie kryje, że o wiele bardziej spokojny byłby wówczas, gdyby nowym nabytkiem okazał się Grzegorz Bonin, piłkarz którego zna świetnie z Korony Kielce. Na razie jednak jest Rivas, który będzie walczył o miejsce w zespole z Patrikiem Pavlendą.

- Czech jest filigranowy, teraz w kryzysowych momentach będzie mógł odpocząć - Wieczorek dostrzega oczywisty plus przyjazdu Rivasa.

Co jednak z prawym bokiem pomocy? Mógłby tam zagrać Tomasz Zahorski, ale trener jest zdania, że potencjał piłkarza można lepiej wykorzystać w ataku. Dlatego na prawej stronie próbowany jest często Dariusz Kołodziej, piłkarz który przyszedł do Górnika z Podbeskidzia.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online