Pazdanowi sodówka nie uderzy do głowy

Michał Pazdan już poznał smak gry w reprezentacji, ale wielka kariera dopiero przed nim - czytamy w dzisiejszym "Przeglądzie Sportowym".
Powołanie Michała Pazdana do reprezentacji Polski na EURO było ogromną niespodzianką. W mistrzostwach nie zagrał jednak nawet minuty. Wiele osób twierdziło, że otrzymał powołanie na wyrost. 21-letni obrońca będzie chciał więc pokazać w tym sezonie, że zasługuję na grę w reprezentacji.

Wychował się w Nowej Hucie, którą sam nazywa żartobliwie krakowskim Bronksem.
Jeszcze rok temu grał w trzeciej lidze w Hutniku. Podczas testów do zabrzańskiego klubu tak się stresował, że po badaniach padł ze zmęczenia i spał kilka godzin w... aucie stojącym pod stadionem. Górnik wykupił go za 100 tys. złotych. Jeszcze niedawno Pazdan miał problemy z przebiciem się do podstawowego składu Górnika. Dziś należy do podstawowych piłkarzy i wyceniany jest na milion złotych, Działacze klubu są pewni, że jego wartość będzie wzrastała.

Zaczynał karierę jako defensywny pomocnik. Szybko nauczył się grać także na środku obrony. Ma sporo atutów. Potrafi umiejętnie przewidzieć zagrania rywali, jest bardzo wytrzymały oraz pracowity. Kiedy był monitorowany, bez trudu przebiegał 12 kilometrów. Ma też oczywiście wady. Za często niecelnie podaje oraz za bardzo przejmuje się opiniami na swój temat.

Jego powołanie do kadry wzbudziło sporo kontrowersji. - Stałem się symbolem złej nominacji. Mnie to bolało, bo przecież sam sobie tych powołań nie wysyłałem - mówił jeszcze przed EURO. W Austrii zobaczył z bliska wielką imprezę piłkarską, ale na boisko nie wszedł ani razu. Jednak z pewnością dużo się tam nauczył.

Szkoleniowcy mają o Pazdanie dobre zdanie. Począwszy od jego trenerów w Nowej Hucie, a skończywszy na Leo Beenhakkerze. - Woda sodowa mu nie uderzy - zapewniają.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]