Czy Bonin zdąży

Zaczną o 10:30, skończą około 21:00. Najpierw ekipę Ryszarda Wieczorka czekają dwa treningi. Po tym popołudniu zespół uda się na mszę w intencji nowego sezonu. Zostanie ona tradycyjnie odprawiona w kościele św. Józefa, tuż obok stadionu. Bezpośrednio z niej Górnik pojedzie na oficjalna prezentację zespołu przed rozgrywkami 2008/09. - Odbędzie się w Domu Muzyki i Tańca. Przygotowaliśmy 2000 biletów, których już praktycznie nie ma - deklaruje Krzysztof Maj, dyrektor ds. marketingu.
Czy w prezentacji weźmie udział Grzegorz Bonin? Do wczorajszego popołudnia formalnie nie był on jeszcze graczem Górnika. - Rozmawialiśmy, jesteśmy blisko, może do 19:00 wszystko będzie już wyjaśnione. Jeżeli nie? Sezon nie zaczyna się w środę - deklaruje Krzysztof Hemański, dyrektor sportowy zabrzan, co może oznaczać, że formalnie Bonin nie będzie mógł być zaprezentowany jako nowy gracz Górnika.
Kibicom na pewno pokaże się pięciu nowych graczy klubu z Roosevelta. Czterech widzieli już na ostatnim sparingu z Rozwojem. Piątym będzie Michał Vaclavik, który walczy z Sebastianem Nowakiem o miano "numeru jeden" w bramce Górnika. Bonin to dziś wciąż znak zapytania.
Na prezentacji powinien być Dawid Jarka. Lechia wyraziła w sobotę wstępne zainteresowanie graczem z Roosevelta, jednak od tego momentu telefon milczy. W Zabrzu deklarują, że na pewno jako pierwsi do Gdańska nie zadzwonią. - Jak z nami zostanie to... dobrze. Sezon jest długi, potrzebujemy rywalizacji na każdej pozycji - dodaje Hetmański.
Dodajmy, że podczas prezentacji zostanie pokazany 35-minutowy film o kibicach Górnika kręcony w poprzednim sezonie. Na scenie ma się też pojawić śpiewający piosenkę o klubie z Zabrza Stachursky.
Tymczasem już od rana ma być sprzedawana kolejna partia karnetów na nowy sezon. Pierwotnie miały dotrzeć do klubu wczoraj. Górnik w pierwszej partii sprzedał 1500 karnetów, a spodziewa się, że do niedzieli około 4000 fanów nabędzie wejściówki na rundę, lub na sezon.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]