Sparing: Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 0:2 (0:2)

(aktualizacja: 27 lipca, 23:16) W sparingu rozegranym w Zabrzu Górnik przegrał ze Śląskiem Wrocław 0:2 (0:2). Bramki: Marek Gancarczyk (17.), Sebastian Mila (34.). Widzów: 4000. Sędziował Mariusz Żak.

Ponad cztery tysiące tęskniących za ligową piłką zabrzańskich kibiców zobaczyło nieudany sparing Górnika.

Zabrzanie zagrali nienadzwyczajnie, choć nie można mówić o kompromitacji. Zabrakło skuteczności, bo sytuacje potrafili stworzyć zwłaszcza w pierwszej połowie. Nie popisała się obrona, która już po kwadransie dała się w szkolny sposób ograć gościom. Wynik ustalił jeszcze przed przerwą wspaniałym strzałem z rzutu wolnego Sebastian Mila. To był nawet ładniejszy strzał od tego, którym blondwłosy pomocnik pokonał Davida Seamana w meczu z Manchesterem City.

Gospodarze mieli okazje (Danch, Pazdan), ale grali nieskutecznie. Jedynym piłkarzem, który rozegrał cały mecz był Grzegorz Bonin, który debiutował w Górniku. To był dla niego ciężki sprawdzian. - Już dawno nie grałem, trenowałem z juniorami. Upał sprawił, że po godzinie miałem dość. Zagraliśmy źle, dobrze, że inauguracja ligi została przesunięta - powiedział Bonin, który jednak kilka razy pokazał, co potrafi. W 41. minucie ładnie przedarł się pod bramkę gości, ale jego strzał odbił bramkarz.

Wygląda na to, że już wkrótce odkryciem ekstraklasy w specjalizacji rzuty wolne może być Dariusz Kołodziej. W sobotę potwierdził, że potrafi wykonywać je doskonale. Strzelił raz, piłka minęła mur, przecisnęła się pod brzuchem bramkarza i powoli tocząc się, minimalnie minęła słupek.

Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 0:2 (0:2)

Górnik: Nowak (46. Vaclavik) - Pavlenda (46. Rivas), Hajto (46. Smirnovs), Danch (46. Bajić), Papeckys (46. Magiera) - Bonin, Pazdan (78. Gancarczyk Mariusz), Brzęczek (46. Kołodziej), Madejski (46. Malinowski) - Zahorski (65. Wodecki), Pitry (46. Leo).

Śląsk: Kaczmarek (46. Olszewski) - Celeban (61. Socha), Wójcik (61. Cap), Pokorny, Pawelec - Gancarczyk Marek (61. Szewczuk), Górski (61. Wołczek), Mila (67. Tymiński), Gancarczyk J. (46. Ostrowski) - Sobociński (46. Łudziński), Sotirović.

źródło: własne / gornikzabrze.pl / Gazeta Wyborcza