Ekstraklasa ruszy za tydzień

Wiceprezes PZPN Eugeniusz Kolator poinformował, że mimo braku decyzji Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy PKOl w sprawie apelacji Zagłębia Lubin i Korony Kielce od kar degradacji, rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy na pewno ruszą w piątek 8 sierpnia. 

W czwartek Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim odroczył do 6 sierpnia podjęcie decyzji w sprawie apelacji KGHM Zagłębia Lubin i Korony Kielce od kary degradacji nałożonej przez PZPN.

- Brak ostatecznych rozstrzygnięć ze strony Trybunału pokazuje, że kwestia przedawnienia postępowań dyscyplinarnych i ścigania korupcji wcale nie jest taka prosta, jak się niektórym wydawało i wymaga głębszego zastanowienia - powiedział Eugeniusz Kolator.

Jak dodał, w przypadku niekorzystnych decyzji dla PZPN związek będzie starał się udowodnić swoją rację na drodze prawnej.

Kolator poinformował, że odroczenie do 6 sierpnia ostatecznych decyzji w sprawie obu klubów nie opóźni po raz kolejny startu rozgrywek ekstraklasy.

- Z władzami prowadzącej rozgrywki spółki Ekstraklasa SA oraz klubami doszliśmy do porozumienia, że niezależnie od wszystkiego rozgrywki ruszą za tydzień, czyli w weekend 8-10 sierpnia - podkreślił Kolator.

Start nowego sezonu piłkarskiej ekstraklasy przekładany był już dwukrotnie. Liga miała ruszyć 25 lipca, ale najpierw inaugurację przełożono o tydzień, a we wtorek zdecydowano również o przełożeniu na później drugiej serii meczów.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]