Rozmowa z napastnikiem Górnika Zabrze Przemysławem Pitrym

» Przeszedł pan z jednego profesjonalnego klubu, Lecha Poznań, do drugiego, Górnika. Są jakieś różnice między nimi?
Przemysław Pitry: Lech pod względem marketingowym jest trochę lepiej zorganizowany. Jednak w Górniku dzieje się wiele dobrego. Ten klub idzie wyraźnie do przodu. Allianz przejął pakiet większościowy akcji. Na pewno nie pozostanie z tyłu. Teraz na pewno będzie dążyć do tego, aby w Górniku były najlepsze warunki do gry w piłkę nożną w Polsce.

» Nie wahał się pan przed przyjściem do Górnika?
- Miałem inne propozycje, jednak wybrałem Górnika. To była przemyślana decyzja. Cieszę się z tego, że znalazłem się w Zabrzu.

» Da się porównać atmosferę panującą w szatni Lecha do tej, jaka jest w Górniku?
- Każda ma swoistą atmosferę i trudno jest ją porównywać. W zespołach są różne nawyki i zwyczaje. Jest mi w Górniku bardzo dobrze. Panuje tu wspaniały klimat. Oby tylko poprzeć to wszystko zadowalającymi wynikami.

» W sparingach strzelał pan dużo bramek. Mówi się, że wyprowadzi pan Górnika na czołową pozycję w tabeli. Nie jest to stresujące?
- Nie zastanawiałem się nad tym. Jestem napastnikiem. Moim zadaniem jest zdobywanie bramek. Mam nadzieję, że dobra strzelecka forma ze sparingowych meczów pozostanie na cały sezon.

» Leo Beenhakker powołał nową kadrę. Na razie nie znalazł się pan w niej, ale wszystko może się zdarzyć.
- Każdy kto gra w ekstraklasie, a nawet w niższej lidze marzy o grze w reprezentacji. Jest to na pewno jakiś cel dla każdego zawodnika, także dla mnie.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]