Rekordowe derby?

Górnik chce, by mecz z Ruchem, który w następną niedzielę rozpocznie sezon piłkarski na Roosevelta, obejrzała na stadionie im. Ernesta Pohla rekordowa liczba widzów. W Zabrzu spodziewają się, że policja wyda zgodę nawet na wpuszczenie 23-24 tysięcy widzów. 
Sprzedaż biletów na derby zacznie się w poniedziałek. Klub chciał to robić już wcześniej, ale nie było gwarancji, że 10 sierpnia liga zacznie grać. Rusza też akcja plakatowania Zabrza i miast, w których mieszkają kibice zabrzan. - W sobotę gramy sparing z ŁKS, więc liczę, że sprzedamy kolejną partię karnetów na sezon. Na meczu z łodzianami spodziewamy się 7-8 tysięcy widzów - dodaje Maj. Przed tygodniem sparing zabrzan ze Śląskiem obejrzało 5000 ludzi, a w tygodniu pękał w szwach stadion w Makoszowach podczas meczu z Walką. Na trybunach siadło w środku tygodnia około 2000 widzów. - To zainteresowanie kibiców jest rewelacyjne. Piłkarze zdają sobie też sprawę, jaka spoczywa na nich odpowiedzialność. Ciśnienie od pierwszego meczu będzie ogromne - dodaje trener Ryszard Wieczorek. - Między innymi dlatego odporność na stres i doświadczenie w meczach o taką stawkę będę brał pod uwagę przy wyborze zespołu na mecz z Ruchem. To równie ważne jak aktualna forma.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]