Sparing: Górnik Zabrze - ŁKS Łódź 3:1 (2:0)

(aktualizacja: 03.07, 11:18) W sparingowym spotkaniu rozegranym w Zabrzu Górnik pokonał ŁKS Łódź 3:1 (2:0). Bramki: Przemysław Pitry (17., 36.), Tomasz Zahorski (60.) - Gábor Vayer (67.). Sędziował Robert Małek (Zabrze). Widzów: 3000.

Górnik Zabrze: Sebastian Nowak (46 Michal Václavík) - Patrik Pavlenda, Tomasz Hajto (46 Maris Smirnovs), Michał Pazdan (46 Adam Danch), Mariusz Magiera (46 Tadas Papečkys) - Grzegorz Bonin (61 Piotr Malinowski), Dariusz Kołodziej, Marko Bajić, Jerzy Brzęczek (46 Tomasz Zahorski), Piotr Madejski (46 Léo) - Przemysław Pitry (72 Marcin Wodecki).

Łódzki KS: Bogusław Wyparło (69 Marcin Pająk) - Georgas Freidgeimas (64 Dejan Ognjanović), Mariusz Mowlik, Marcin Adamski, Adam Marciniak (64 Adrian Woźniczka) - Nazad Asaad (46 Jakub Biskup), Paweł Drumlak, Mladen Kašćelan, Labinot Haliti (64 Gábor Vayer), Rafał Kujawa (46 Dariusz Stachowiak) - Dawid Jarka (64 Adam Czerkas).

Od pierwszej minuty ton grze nadawali "Górnicy", którzy już w pierwszej minucie powinni wyjść na prowadzenie. Prawą stroną boiska przedarł się Grzegorz Bonin, by po chwili oddać silny strzał, który na szczęście dla Bogusława Wyparły trafił w słupek. W kolejnych minutach gospodarze nadal próbowali swojego szczęścia. W pierwszej części gry dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Przemysław Pitry, który w meczach sparingowych błyszczy instynktem strzeleckim. Goście z Łodzi zupełnie nie istnieli, bowiem przez pierwsze trzy kwadranse nie zdołali oddać ani jednego strzału.

Drugą połowę również bardzo dobrze rozpoczęli piłkarze Górnika, ponieważ już w 60 minucie Tomasz Zahorski zdołał pokonać bramkarza ŁKS. Potem gracze prowadzeni przez Marka Chojnackiego coraz śmielej atakowali, co przełożyło się na gola zdobytego w 67 minucie przez Vayera. Kilka razy swoim mocnym uderzeniem z dystansu popisał się Dariusz Kołodziej.