Brzęczek najstarszym kapitanem w ekstraklasie

Większość kapitanów drużyn naszej ekstraklasy to panowie grubo po trzydziestce. Nie ma co się jednak dziwić. Trudno przecież, by zespołem rządził jakiś gołowąs. W Zabrzu zespołem dyryguje 37-letni Jerzy Brzęczek - czytamy w "Przeglądzie Sportowym". 

Najlepszy kolega Brzęczka w drużynie, Tomasz Hajto mówi o nim "Papież". Bo taki spokojny i religijny. "Bakteria" to drugie z przezwisk Brzęczka, wujka Jakuba Błaszczykowskiego.

Młodzi piłkarze Górnika są wpatrzeni w swojego kapitana. Oczywiście nie zwracają się do niego "panie Jurku", ale nie wyskoczą też z "Bakterią". Wystarczy, że pomocnik Górnika powie słowo, a małolaty natychmiast karnie wykonują jego polecenia. Ci, którzy grają blisko Brzęczka na boisku, podkreślają że idealnie podpowiada jak się ustawić, do kogo zagrać. Ma pedagogiczny talent.

- Powiedziałbym, że raczej doświadczenie. Pamiętam swoją karierę, co przeżyłem i teraz tą mądrość mogę przekazać innym - przyznaje srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Barcelonie.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]