Górnik ma być jak... Robert Kubica

Prezes Allianz Polska chce, by Górnik - tak jak Robert Kubica - znalazł się na szczycie i w najbliższym czasie planuje dofinansowanie zabrzańskiego klubu.
Jeszcze w lipcu byliśmy z Górnikiem związani emocjonalnie, bo przecież nie byliśmy większościowym udziałowcem - mówił Paweł Dangel, prezes Allianz Polska, który przyjechał wczoraj na Roosevelta, by opowiedzieć o swojej wizji rozwoju klubu. 

Dangel chciałby, żeby Górnik poszedł w ślady... Roberta Kubicy. - Nasza firma pomogła Robertowi, kiedy startował w Formule Renault i teraz Polak jest na szczycie. Chciałbym, żeby z Górnikiem było tak samo - przyznał Dangel.

Prezes Allianz zdradził, że potentat ubezpieczeniowy ma w tej chwili 65 procent akcji, ale to ma się zmienić. - Chcemy dokapitalizować spółkę i zwiększyć nasze udziały - wyjaśnił.

W ciągu najbliższych 5 lat ma również znacznie wzrosnąć budżet klubu. Obecnie wynosi on 25 mln zł. W 2012 roku w kasie ma być do 40 mln zł. - Porządna kampania telewizyjna to nawet 10 milionów. Wolę te pieniądze przeznaczyć na Górnika - mówił Dangel.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]