Arka - Górnik: Pojedynek byłych piłkarzy Bundesligi

Piątkowy mecz w Gdyni, Arki z Górnikiem będzie pojedynkiem Dariusza Żurawia z Tomaszem Hajto, czyli dwóch 36-letnich obrońców, mających za sobą lata spędzone w Bundeslidze - czytamy w "Przeglądzie Sportowym". 

Trener Czesław Michniewicz przewiduje, że mecz Arka - Górnik stać będzie pod znakiem pojedynków Zbigniewa Zakrzewskiego z Tomaszem Hajto, ale równie pasjonująco zapowiada się porównanie stopera Górnika ze środkowym obrońcą Arki Dariuszem Żurawiem. Obaj przecież mają na koncie więcej występów w Bundeslidze niż w polskiej ekstraklasie.

- Krzywdy sobie nie zrobimy, bo gramy daleko od siebie - śmieje się Żuraw. O poprzednich meczach przeciwko temu piłkarzowi stoperowi Arki przypominają koszulki Schalke 04 Gelsenkirchen i 1. FC Nürnberg. - Po meczach Bundesligi wymieniałem się z Tomkiem. Z samej boiskowej walki nic szczególnego nie utkwiło mi w pamięci. Nasze relacje były takie, jak powinny być między rodakami za granicą - dodaje gdynian, który w zamian rywalowi przekazywał trykoty Hannoveru 96, gdzie spędził ostatnie siedem lat.

Hajto po dziewięciu latach na obczyźnie w rodzimej lidze gra już trzeci sezon. Mimo 36 lat wciąż należy do czołowych, a z pewnością najbardziej barwnych postaci ekstraklasy. Żuraw z polskimi realiami nadal się oswaja i często bywa zdziwiony. - Dlaczego piszecie, że mam 36 lat? Dla niemieckiej prasy ciągle byłbym 35-latkiem, bo tam wiek piłkarzowi zmieniają dopiero po rocznicy urodzin - żartobliwie krytykuje Darek, który urodził się 14 listopada 1972 roku.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]