Wybierz nazwę dla stadionu Górnika

Jak co roku o tej porze "Głos Zabrza i Rudy Śląskiej" zaprasza do sportowego plebiscytu. W konkursie organizowanym przez zabrzański tygodnik oraz Wydział Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Miejskiego w Zabrzu tym razem nie tylko będziemy mogli wybrać najlepszych (najpopularniejszych): 10 sportowców i 5 trenerów miasta roku 2003, ale także zdecydujemy, jaką nazwę otrzyma stadion Górnika. 
Na pewno ubiegły rok nie wykreował w zabrzańskim sporcie indywidualności pokroju piłkarza Andrzeja Niedzielana czy szczypiornisty Tomasza Rosińskiego (obaj wybili się i... opuścili Zabrze), jednak był to bezsprzecznie okres udany. Zwłaszcza dla piłkarzy!

Bezprecedensowy sukces odniosła drużyna Gwarka, która po raz pierwszy w 29-letniej historii klubu zdobyła tytuł mistrza kraju juniorów. Z kolei po 17 latach przerwy awans do III ligi wywalczyli zawodnicy Walki. Wreszcie Górnik nie dość, iż solidnie grał w lidze, to dorobił się kolejnego reprezentanta kraju (Adrian Sikora).

Plebiscyt jest wyjątkowy, bowiem będzie mu towarzyszył dodatkowy konkurs. Od jakiegoś czasu wywołany jest temat nazwy stadionu Górnika Zabrze. Za czasów niemieckich nosił on imię Adolfa Hitlera - część prasy upiera się, iż ten stan rzeczy trwa do dziś, jednak w świetle dokumentów obiekt od 1945 roku po prostu patrona nie ma. Czas to niedopatrzenie naprawić. "Głos" wraz z Zabrzańskim Stowarzyszeniem Rozwoju, Samorządności i Inicjatyw Gospodarczych - a pod patronatem prezydenta Zabrza, Jerzego Gołubowicza - organizuje konkurs na nazwę stadionu!

Osób (a może wydarzeń?), które są godne tego, by stadion nosił ich miano jest wiele, bo i bogata jest historia Górnika, który miał wybitnych piłkarzy, lekkoatletów i działaczy. Nikogo i niczego nie sugerujemy... Na kuponie przeznaczonym do wyborów najlepszych sportowców i trenerów jest miejsce na wpisanie nazwy, jaką powinien nosić największy miejski stadion.

LISTA NOMINOWANYCH

SPORTOWCY 2003
BOKS: Wojciech Ziora, Mariusz Welc (wszyscy Walka).
GIMNASTYKA SPORTOWA: Małgorzata Skowrońska (Iskra).
KOSZYKÓWKA: Rafał Przybył, Stanisław Mazanek (wszyscy MOSiR Bobry).
PIŁKA NOŻNA: Adam Kompała (Górnik Zabrze, obecie Szczakowianka), Piotr Lech, Michał Probierz, Błażej Radler, Adrian Sikora, Ace Stojkov (wszyscy Górnik), Marek Maj, Daniel Piechota, Krystian Sosna, Marcin Szmieszek (wszyscy Walka), Tomasz Bandrowski, Mariusz Magiera, Łukasz Piszczek (wszyscy Gwarek), Kamil Kopański (Górnik II).
PIŁKA RĘCZNA: Cezary Winkler, Remigiusz Lasoń, Janusz Bykowski (wszyscy MOSiR Powen).

TRENERZY 2003
BOKS: Krzysztof Tabak (Walka).
PIŁKA NOŻNA: Jarosław Bryś (Sparta), Waldemar Fornalik (Górnik), Zdzisław Iwański (Walka), Janusz Kowalski (Gwarek), Marek Mandla (Walka II).
PIŁKA RĘCZNA: Marek Kąpa (MOSiR Powen), Robert Niedźwiedzki (MOSiR).

źródło: Głos ZabrzaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]