Górnik ukarany za Prokopa?

Artur Prokop stracił resztki cierpliwości i wysłał do PZPN pismo, w którym domaga się ukarania Górnika Zabrze za zaległości płacowe. Klubowi mogą zostać odjęte punkty. Rozstawał się z Górnikiem w burzliwych okolicznościach. Obniżono mu zarobki o 90 procent, rozwiązano ważny kontrakt. Zamieszanie miało miejsce rok temu, po tym jak prezesem zabrzan został Ryszard Szuster. 

– Sąd podjął decyzję, że Górnik powinien mi wypłacić odszkodowanie – oznajmia Prokop. Mowa o równowartość trzech miesięcznych pensji. Sąd Polubowny PZPN wydał natomiast werdykt dotyczący innych zaległości Górnika, a dotyczących premii meczowych tzw. „wyjściówek”. Pieniądze powinny wpłynąć na konto zawodnika do końca lipca. Nie wpłynęły.

- Dlatego wysłałem pismo do PZPN, wnosząc o ukaranie Górnika. Nie dostałem ani złotówki z należnych mi pieniędzy – tłumaczy Prokop. Jako, że już jeden organ piłkarskiej centrali przyznał rację obecnemu piłkarzowi Kolejarza Stróże, zabrzanom grozi nawet kara w postaci odjęcia punktów. – Nie zależy mi na tym, aby tak się stało! Do samego klubu nie mam uwag. Wręcz przeciwnie! Duży sentyment. Pretensje mam do ludzi, którzy zajmują się finansami, a w szczególności prezesa Szustera – podkreśla Artur. Po tym, jak sprawę jego zaległości przed miesiącem poruszyła jedna z gazet, z prawnikiem Prokopa skontaktował się radca prawny Górnika. Do porozumienia nie doszło. – Bo rozwiązanie było korzystne tylko dla klubu – twierdzi Prokop.

Zawodnik liczy, że PZPN podejmie decyzję na przestrzeni najbliższego tygodnia. Póki co zabrzanie są myślami przy meczu z Arką w Gdyni. – Będę kibicował Górnikowi. Życzę mu jak najlepiej, bo w końcu trochę zdrowia w jego barwach zostawiłem. Sprawę moich długów chciałem załatwić polubownie, a że się nie dało... – kończy Prokop.

źródło: SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]