Polski klasyk z Kasperczakiem w tle

Jan Urban w Górniku Zabrze, Henryk Kasperczak w Legii Warszawa? Takiego scenariusza podobno nie można wykluczać, jeżeli legioniści nie wygrają niedzielnego meczu. Trener przegranego zespołu może mieć poważne kłopoty. Cierpliwość szefów obu klubów jest już na wyczerpaniu - pisze "Przegląd Sportowy". 

- Mogę obronić się tylko wynikami. Rozmowy czy analizy nie mają sensu, tak wygląda rzeczywistość. Ja mogę martwić się tylko tym, ile będę miał czasu. A tego nie wiem - przyznaje szkoleniowiec wicemistrzów Polski. Czas może dostać ktoś inny, bo przecież teraz w ekstraklasie czeka nas dwutygodniowa przerwa.

Prowadzony przez Ryszarda Wieczorka Górnik w tym sezonie nie tylko nie wygrał jeszcze meczu, ale w lidze nie strzelił choćby jednej bramki. Legia przed tygodniem niby odbiła się od dna (pokonała Jagiellonię 2:0), ale potem nastąpiła przygnębiająca porażka w meczu z FK Moskwa, w którym legioniści zagrali na drugoligowym poziomie. Urban musi się więc liczyć z dymisją, choć jeszcze dwa miesiące temu odrzucił ofertę Leo Beenhakkera pracy w sztabie polskiej kadry. Wtedy wybrał Legię nie tylko dlatego, że ma tam znacznie wyższe zarobki, niż mógł mieć w reprezentacji. Liczył, że ten gest lojalności umocni jego pozycję w klubie na Łazienkowskiej. I umocnił, ale każdy kredyt zaufania kiedyś się kończy.

- Dla Janka zawsze wielkim marzeniem była praca trenerska w Górniku Zabrze. To z tym klubem jako piłkarz trzy razy z rzędu zdobywał mistrzostwo Polski i to temu klubowi w zasadzie bezinteresownie pomógł, gdy na koniec kariery postanowił jeszcze w nim zagrać. To oczywiste, że wcześniej czy później będzie pracował w Górniku - mówi nam osoba świetnie zorientowana w realiach zabrzańskiego klubu.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]