Oldboje Górnika przegrali

Głównym punktem wczorajszego dnia uroczystości związanych z 60-leciem Górnika Zabrze był mecz gwiazd zabrzańskiego zespołu i Legii Warszawa. Górą byli goście.
- Czuję się doskonale i choć jest to jubileusz Górnika, to zamierzam zachować czyste konto - żartował Maciej Szczęsny, bramkarz gości. Jak się później okazało, słowa wypowiedziane prze byłego reprezentacyjnego golkipera nie były tylko czczym gadaniem. Zdecydowanie mniej liczna grupa zawodników Legii prezentowała się bardzo solidnie. Po jednej z kontr cudownym strzałem z dystansu popisał się Leszek Pisz i gracze z Warszawy objęli prowadzenie. O urodzie tego gola niech świadczy chociażby to, że nawet kibice Górnika nagrodzili go gromkimi brawami. Górnik zaatakował i dopiął swego. Po faulu w polu karnym na Janie Urbanie, jedenastkę pewnie wykorzystał Józef Kurzeja.

Napór gospodarzy trwał również po przerwie, jednak to Legia po kolejnej kontrze i strzale Cezarego Kucharskiego objęła prowadzenie. W ataku dwoił się i troił Urban, jednak ani on, ani równie aktywny Henryk Bałuszyński, nie potrafili sforsować żelaznej obrony Legii. Kiedy już udało się przechytrzyć kombinacyjnymi akcjami defensywę Legii na drodze stawał niezawodny Szczęsny. Mimo szeregu sytuacji ze strony zabrzan i kilku groźnych kontr Legionistów, wynik nie uległ już zmianie. - Bardzo chciałem strzelić dziś gola, ale rywale nie pozwolili nam na wiele - uśmiechał się po spotkaniu Urban.

Oldboje Górnika Zabrze - Legia Champions 1:2 (1:1)
0:1 - Pisz, 15 min
1:1 - Kurzeja, 25 min (karny)
1:2 - Kucharski, 67 min

Górnik: Gomola, Cebrat, Czop, Gunia, Wasilewski, Kostrzewa, Szołtysik, Kurzeja, Urban, Koseła, Cyroń, Krzysz, Kołaczyk, Bukalski, Kanclerz, Dziuk, Hutka, Płatek, Bałuszyński, Szaryński, Zimkowski, Bindek, Kapciński, Bartoń, Piotrowicz.

Legia: Szczęsny, Michalski, Mosór, Jóźwiak, Lewandowski, Pisz, Kucharski, Podbrożny,Wieszczycki, Cyzio, Kacprzak, Mączka, Coskun.

źródło: sportslaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]