Bramkarz jak wino

35-letni Piotr Lech potwierdza stare porzekadło, że bramkarz jest jak wino - im starszy, tym lepszy. To w dużym stopniu dzięki jego postawie zabrzański Górnik jest wysoko w tabeli, a jesienią mniej bramek straciły tylko Amica, Legia i Groclin. Zabrzańscy kibice uznali go najlepszym zawodnikiem drużyny i ofiarowali 10-kilogramowego indora. Lech prowadzi też w rankingu "TŚ" na najlepszego piłkarza śląskich drużyn sezonu 2003/2004. 
To bramkarz, który "żyje" na przedpolu, co nieraz kibiców przyprawia o palpitacje serca. Ale ma przy tym sporo wyczucia i dużo umiejętności. W sześciu jesiennych meczach Lech zachował czyste konto (84 procent bronionych strzałów, w sumie było ich najwięcej w lidze - 74). Jego świetne interwencje ułatwiły Górnikowi zdobycie paru cennych punktów.

Jest także szczery i prostolinijny poza boiskiem, co wiosną zaowocowało konfliktem z Jackiem Wiśniewskim, który po sezonie odszedł do Garbarni Szczakowianki.

- Piotrek bywa impulsywny, ale to, że tak "żyje" na boisku i w szatni jest korzystne dla zespołu. Nasi obrońcy czują się pewniej mając Piotrka za plecami - podsumował trener Górnika Waldemar Fornalik.

Jego pozycja w drużynie jest niepodważalna, dla młodszych jest wzorem do pracy. Gdy latem jego dubler, Michał Wróbel, przeszedł do Wisły Kraków, a zaraz potem dyscyplinarnie został z niej usunięty Lech skomentował to następująco: - Wiem, że dostał dar od Boga i go marnuje. Gdybym ja miał jego możliwości byłbym najlepszym bramkarzem w Polsce.

35-letni zawodnik powtarza, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i najlepszy mecz dopiero przed nim.

Sylwetka:
Piotr Lech - ur. 18.06.1968 r. w Kętrzynie. Kluby Granica Kętrzyn, Ruch Chorzów, Zagłębie Lubin, Ruch Chorzów, GKS Katowice, Górnik Zabrze. Debiut w ekstraklasie: 25 marca 1989 (dotąd rozegrał w niej 253 mecze).

X Plebiscyt Trybuny Śląskiej na Piłkarza, Trenera i Odkrycie roku - Głosuj na przedstawicieli Górnika!

źródło: Trybuna Śląska
nadesłał: BrunoRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]