"Dziennik Zachodni" o transferach Górnika: Strzały w próżnię

Dramatycznego falstartu Górnika Zabrze nikt nie potrafi wytłumaczyć racjonalnie. Ale też wydaje się oczywiste, że letnie łowy transferowe przyniosły efekt równie daleki od oczekiwań, co dotychczasowy dorobek punktowy. 

Przemysław Pitry błyszczał w sparingach, ale w lidze jest cieniem tamtego snajpera, Leo Markowski i Willy Rivas najpierw czekali na pozwolenie na pracę w Polsce, a gdy już wybiegli na murawę w meczu z Legią to pierwszy utrzymał się na boisku tylko przez 45 minut, a drugi wszedł na ostatnie pół godziny i obaj wypadli bardzo blado, Michal Vaclavik od początku miał być tylko zmiennikiem Sebastiana Nowaka, Grzegorz Bonin szybko stracił miejsce w podstawowym składzie, kłopoty z przebiciem się do składu ma Dariusz Kołodziej - taki bilans z pewnością mocno obciąża konto dyrektora sportowego Krzysztofa Hetmańskiego. Do tego trzeba także doliczyć wcześniejsze ruchy: Partik Pavlenda miał być jednym z najszybszych piłkarzy ekstraklasy, tymczasem wpadek ma więcej niż meczów, które zapisał na zdecydowany plus, a Marko Bajić zamiast goli strzelanych z dystansu kolekcjonuje żółte kartki.

Nie tak miało być - powtarzają zabrzańscy działacze, trenerzy, a nawet sami piłkarze. Na łzy jest już jednak za późno: czas ucieka nieubłaganie. A znając realia w klubie na fatalną atmosferę wpływają nie tyle same wyniki, co powoli materializujące się ich konsekwencje: jeśli drużyna nie zamelduje się na mecie sezonu w czołowej piątce wówczas przelewy na konto będą znacznie niższe od spodziewanych. I w szatni na dobre rozpocznie się wyrównywanie rachunków.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]