Wieczorek zwolniony, bo nic nie wyjaśnił

(aktualizacja: 18:51) Ryszard Wieczorek nie jest już trenerem ekipy z Roosevelta. Po cichu mówi się, że to tylko pierwsza kostka upadającego domina. Jeśli zespół nie podniesie się z kolan, do roszad może dojść również w kierownictwie klubu. 
Nikt nie padł z wrażenia, kiedy wczoraj krótko po godzinie 15:00 władze Górnika wydały komunikat o rozwiązaniu z dniem 1 września umowy o pracę z trenerem Ryszardem Wieczorkiem i Piotrem Wojdygą, odpowiedzialnym za szkolenie bramkarzy. Dodajmy - za porozumieniem stron. O wypracowanie wspólnego stanowiska trudno nie było, zważywszy na dorobek zabrzan w bieżącym sezonie. Z jednym punktem i bez bramki w czterech kolejkach ekstraklasy i miejsce w tabeli, pod którym zieje tylko czarna czeluść...

Allianz znaczy komfort
Co stało się z drużyną, która miała być piątą siłą rodzime elity? - Ja też chętnie poznałbym przyczynę tak fatalnego startu - mówi prezes Górnika, Ryszard Szuster. - Analiza obecnego stanu rzeczy nie przyniosła jednak efektów. Nawet sam szkoleniowiec nie był w stanie odpowiedzieć na pytanie: "Dlaczego?". To główmy powód naszego rozstania. Pod skrzydłami firmy Allianz możemy liczyć na komfort pracy. Polega on również na możliwości zwolnienia kogoś z pracy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Z trenerem Wieczorkiem pożegnaliśmy się w cywilizowany sposób, a wręcz po przyjacielsku.
Ryszard Wieczorek nie miał wczoraj ochoty na rozmowę z dziennikarzami. Kiedy wyszedł z klubowego budynku, znalazł tylko czas na wyprostowanie skrzywionej anteny w samochodzie, i odjechał w siną dal. Zdążył tylko rzucić. - Dzisiaj nie będę niczego komentował. Proszę zadzwonić za kilka dni. Wtedy będę miał do powiedzenia coś ciekawego...

Polak za Wieczorka
Nieco bardziej rozmowny był Piotr Wojdyga: - Po ponad trzech latach intensywnej pracy potrzebuję odpoczynku. Chcę więcej czasu spędzić z rodziną. A Górnik? Mimo wszystko wierzę w tę drużynę. Jestem przekonany, że nasi następcy wydobędą z zespołu ogromny potencjał, jaki w nim drzemie.
Wczoraj zajęcia z drużyną przeprowadził Marcin Bochynek, który dokładnie 20 lat temu doprowadził Górnika do tytułu mistrza Polski. Obją on obowiązki pierwszego trenera tymczasowo. Do momentu znalezienia nowego szkoleniowca pomagać mu będą Marek Piotrowicz, Marek Kostrzewa oraz Jerzy Machnik. Dopóki trwają negocjacje, oficjalnie nie padną żadne nazwiska.
Na odrobinę konkretów zdobył się dyrektor sportowy Górnika, Krzysztof Hetmański. - Pod uwagę bierzemy trzech, czterech kandydatów. Na pewno nie będzie to szkoleniowiec z zagranicy. Drużyna musi być dźwignięta z kryzysu jak najszybciej. Nie możemy sobie w tej chwili pozwolić na problemy z komunikacją. Dlatego stery obejmie trener Polak. Póki co nie ukrywam, że jestem zaskoczony tym, co się stało. Gra tej drużyny w pewnym momencie wyglądała przecież bez zarzutu. I nagle impas. Zespół został wydanie wzmocniony, ale nie widać tego na boisku. Dlaczego? Cos nie zaiskrzyło ta, gdzie nie powinno. Nie chcę jednak krytykować trenera Wieczorka. Jest jeszcze za wcześnie na dogłębne analizy...

To tylko przygrywka? A co będzie jeśli owe dogłębne analizy sięgną dyrektorskiego stołka? - Nic o tym nie wiem - wzrusza ramionami Hetmański. - Ale jeśli na mecie sezonu nie zajmiemy przynajmniej piątego miejsca, odejdę sam.
Deklaracja jasna i dobitna. Tylko tyle, że dyrektor może nie mieć okazji do jej realizacji. Wieść gminna niesie, że zwolnienie trenera Wieczorka to tylko początek zawirowań personalnych w Górniku. Kolejny podmuch poprzewracać ma stołki w kierownictwie. Na Roosevelta już dzisiaj czują to pracownicy niższego szczebla. Jeden z nich, w roztargnieniu prosząc o anonimowość wypalił: - Prezes Szuster jakiś nieswój chodzi. Coś jeszcze wisi w powietrzu...

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]