Kasperczak powodem czystek w Górniku?

Henryk KasperczakWczoraj z funkcji prezesa Górnika Zabrze zrezygnował Ryszard Szuster. Dziś - jak podaje Super Express - do dymisji poda się dyrektor sportowy zabrzan Krzysztof Hetmański. - Niezłe zamieszanie w tym Górniku - komentuje najpoważniejszy kandydat do objęcia posady trenera drużyny, Henryk Kasperczak. 

Kasperczak już ustalił warunki pracy w Zabrzu, jednak kontrakt wciąż czeka na podpis. W kuluarach mówiło się, że "Henry" czeka na wynik środowej potyczki Polaków z San Marino. Ewentualne potknięcie zawodników Beenhakkera miałoby otworzyć Kasperczakowi drzwi do reprezentacji. Doniesieniom tym z całą stanowczością zaprzecza menadżer trenera Tadeusz Fogiel. Jego zdaniem w chwili obecnej w PZPN-ie nie ma człowieka, który odważyłby się zaproponować Henrykowi Kasperczakowi stanowisko selekcjonera.

- Bo Kasperczak zasiadał kiedyś we władzach związku. Mógł tam siedzieć na tyłku i jeździć na obiadki. Ale chciał coś zmienić, a nikt nie chciał go słuchać. Postanowił więc wycofać się z tego bagna - twierdzi menedżer według którego, najbardziej realny termin rozpoczęcia przez trenera pracy w Górniku to początek przyszłego tygodnia.

Sam Kasperczak miał powiedzieć Super Expresowi, że zanim podpisze kontrakt, muszą zostać spełnione pewne warunki. Dymisja Szustera i ewentualne odejście Hetmańskiego oddałyby całą władzę nad drużyną w ręcę "Henry'ego". Czy o to właśnie chodziło? Byłby on w Górniku trenerem - menadżerem na wzór klubów zachodnich. Przykłady Sir Alexa Fergusona i Arsene'a Wengera pokazuję, że przy odpowiednim człowieku, takie rozwiązanie może bardzo dobrze spełniać swoją rolę.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online