Jędrych: Klucz to nowy trener

Jędrzej JędrychDo tej pory Jędrzej Jędrych postrzegany był przede wszystkim jako główny inicjator mariażu firmy "Allianz" z zabrzańskim Górnikiem. Kiedy ostatecznie go "przyklepano", były poseł został wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej sportowej spółki akcyjnej. Od wczoraj zaś kieruje również - w roli pełniącego obowiązki prezesa - pracami zarządu klubu.

» Panie prezesie...
- Myślę, że to tytułowanie jest niepotrzebne. Na razie moja rola ogranicza się - jak to w komunikacie podano - jedynie do pełnienia obowiązków prezesa.

» Pomińmy zatem tytuły. Może pan przybliżyć okoliczności wczorajszych zmian w zarządzie klubu?
- Nie bardzo. Nie wiem nic ponadto, co znalazło się w oficjalnym komunikacie. Prezes Ryszard Szuster przebywał wczoraj na rozmowach w siedzibie "Allianzu" w Warszawie, nie znam ich szczegółów. Po tych rozmowach zostałem poproszony o przejęcie obowiązków prezesa.

» Z określeniem ram czasowych tej roli?
- Nie. Myślę jednak, że w interesie klubu leży rozstrzygnięcie tej sprawy w terminie 3 miesięcy. Ale nie jest to w tym momencie - moim zdaniem - sprawa najważniejsza w Górniku. Kwestia kluczowa to zatrudnienie nowego szkoleniowca.

» Rozumiem, że w obecnej sytuacji to właśnie pański podpis będzie figurować pod kontraktem nowego szkoleniowca.
- To, co się w tej chwili dzieje w Górniku, nie zależy od jednej osoby. A to, kto tę umowę z nowym szkoleniowcem podpisze, to naprawdę w tym momencie kwestia drugorzędna.

» Może pan skomentować medialne doniesienia o szykowanej umowie dla Henryka Kasperczaka?
- Mogę tylko raz jeszcze powtórzyć słowa, że jest - według mnie - kandydatem numer 1.

» Kiedy więc "słowo sanie się ciałem"?
- Mam nadzieję, że do końca tygodnia. Przyszłego tygodnia. A maksymalnie - do końca miesiąca. To znaczy - chciałbym być dobrze zrozumiany: do końca przyszłego tygodnia powinniśmy ostatecznie poznać nazwisko nowego trenera Górnika...

» W niedzielnych derbach z Piastem zespół może więc poprowadzić Henryk Kasperczak?
- O ile na względzie nie staną żadne względy formalne, związane z choćby z wymogami PZPN. Gdyby tak się stało, oficjalnie zespół poprowadzić może Marek Piotrowicz, który ma wszelkie stosowne uprawnienia, potrzebne do pełnienia tej roli.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online