Wszystko dla "Henriego"

To już przesądzone! Trener Henryk Kasperczak przejmuje Górnika na początku przyszłego tygodnia. Tymczasem z Roosevelta odchodzi nie tylko prezes Ryszard Szuster, ale i dyrektor sportowy Krzysztof Hetmański.
Do uzgodnienia ostatecznych szczegółów kontraktu pomiędzy sponsorem Górnika - TU Allianz Polska, a 62-letnim szkoleniowcem zostały już ponoć drobiazgi. Zmiany wewnątrz klubu i na ławce trenerskiej mają pomóc w wyjściu zabrzan z kryzysu. Takie stanowisko prezentuje główny sponsor Górnika TU Allianz Polska. Rzecznik towarzystwa Marek Baran przyznał, podobnie jak kilka dni temu na łamach "Sportu" Henryk Kasperczak, że rozstrzygnięcie co do obsady ławki trenerskiej Górnika musi nastąpić jak najszybciej.
- Koncentrujemy się na znalezieniu nowego szkoleniowca. Rozmawiamy z trenerem Kasperczakiem i faktycznie jak najszybciej chcemy dograć wszystkie szczegóły. Kiedy już wszystko będzie wiadome i wyjaśnione zorganizujemy konferencję prasową i poinformujemy o wszystkim - mówi Marek Baran. Być może będzie to właśnie wtorek. Właściciele Górnika nie chcą komentować ostatnich decyzji personalnych. - Prezes Ryszard Szuster zrezygnował, a my nie mówimy o powodach. Podobnie sytuacja ma się w przypadku Krzysztofa Hetmańskiego. Kto ewentualnie zajmie się sprawami menedżerskimi? Będzie nowy trener, to dobierze sobie ludzi, z którymi będzie chciał współpracować. Nie wykluczone też, że będziemy mieli w klubie pod tym względem inny system - tłumaczy rzecznik Allianz Polska.
Czystki wewnątrz klubu, to nic innego jak wyczyszczenie przedpola dla "Henriego". Wiadomo, że kiedy doświadczony szkoleniowiec wyląduje w Zabrzu, to on będzie tą osobą, która będzie pociągała w klubie za wszystkie sznurki. Trener Kasperczak odpowiadałby nie tylko za sprawy szkoleniowe, ale i transfery. Tak jak było to kilka lat temu w Wiśle Kraków. "Henri" nie tolerował, kiedy ktoś wtrącał mu się do pracy. Brutalnie przekonał się o tym Edward Socha, który na stanowisku dyrektora sportowego krakowskiego klubu wytrzymał ledwie kilkanaście dni.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online