Henryk Kasperczak trenerem Górnika!

Henryk KasperczakZarząd Górnika Zabrze SSA informuje, że w dniu 16 września 2008 r. kierownictwo klubu w obecności właściciela - firmy Allianz Polska, podpisało umowę z trenerem Henrykiem Kasperczakiem. 

Prezes Allianz Polska, Paweł Dangel nie ukrywał satysfakcji z zakontraktowania szkoleniowca.

- Jestem bardzo zadowolony, że tak utytułowany trener, ze wspaniałą i pełną sukcesów przeszłością, poprowadzi zespół Górnika Zabrze - powiedział Paweł Dangel.

Zarówno piłkarska, jak i trenerska kariera Henryka Kasperczaka to pasmo sukcesów. Jako piłkarz rozegrał 61 meczów w reprezentacji Polski, w których strzelił 5 bramek. Zdobył z nią trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w 1974 roku oraz srebrny medal olimpijski w Montrealu w 1976 roku. Jako trener zdobył Puchar Francji z FC Metz oraz dwa razy mistrzostwo Polski z Wisłą. Zdobył również dwa Puchary Polski z Wisłą Kraków oraz zajął 2. miejsce z Tunezją, a 3. z Wybrzeżem Kości Słoniowej w Pucharze Narodów Afryki. Prowadził reprezentację Tunezji w Pucharze Narodów Afryki, na Olimpiadzie w Atlancie i Mistrzostwach świata w 1998 roku. Następnie prowadził m.in. zespoły Maroka i Mali. Z tą ostatnią drużyną zdobył 4. miejsce w Pucharze Narodów Afryki w 2002 roku. W tym samym roku został trenerem Wisły Kraków.

- Jestem przekonany, że nowy etap w karierze pana Henryka Kasperczaka będzie równie owocny jak poprzednie. Jesteśmy zadowoleni, że nasz wybór cieszy się aprobatą kibiców, którzy wierzą, podobnie jak my, że trener Kasperczak jest szkoleniowcem, który doprowadzi Górnika do upragnionego 15-ego tytułu Mistrza Polski – powiedział Michael Mueller – wiceprezes Allianz Polska i przewodniczący rady nadzorczej Górnika.

Pierwsze zajęcia pod wodzą nowego szkoleniowca odbędą się we wtorek 16 września po godzinie 12:00.

źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]