Kasperczak: Jestem dumny i szczęśliwy

- Jestem dumny i szczęśliwy, że jako trener i zabrzanin podpisałem kontrakt z Górnikiem - powiedział na wstępie Henryk Kasperczak, który objął oficjalnie we wtorek stanowisko trenera zabrzańskiego klubu. 

- Jestem dumny i szczęśliwy, że jako trener i zabrzanin podpisałem kontrakt z Górnikiem. Wychowałem się tutaj, kocham to miasto. Młodzieńczych lat się nie zapomina. Chodziłem tutaj do szkoły, do technikum, potem wyjechałem w świat. Jedno co mnie boli, to że w Górniku nigdy nie grałem - skrzywił się na moment 62-letni szkoleniowiec.

Po chwili kontynuował dalej: - W rozmowach z prezesem Allianz wyczułem, że jest potrzeba zrobienia w Zabrzu czegoś dobrego dla polskiej piłki. Przecież ten zespół był 14-krotnym mistrzem Polski! Z takim zapałem i ambicjami chcemy stworzyć coś niepowtarzalnego. Ja zrobię wszystko co w mojej mocy, by ten klub odzyskał wizerunek, a chodzi również o wizerunek firmy Allianz i miasta.

Trener Kasperczak mówił nie tylko o wzniosłych celach ale także o najbliższej przyszłości, czyli spotkaniu ze Śląskiem Wrocław. Zapytany o ewentualne roszady kadrowe odpowiedział: - Górnik ma duży problem ze skutecznością i to musimy poprawić. Widziałem w telewizji mecz z Piastem. Pierwsza połowa to dobra gra, zaimponowała mi wola walki, determinacja i niezłe ustawienie zespołu. W drugiej, ze względów których nie znam, wkradła się nerwowość w grę drużyny. Rzut karny wpłynął ujemnie na psychikę graczy. Widziałem, że chłopcy chcą wygrywać i to jest dla bardzo pocieszające.

Kasperczakowi w pracy z Górnikiem pomagać będą Antoni Szymanowski i Jerzy Kowalik oraz nowy trener przygotowania fizycznego. Trenerem drużyny Młodej Ekstraklasy w dalszym ciągu pozostanie Marek Piotrowicz.

źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]