Trener Kasperczak przeprowadził pierwszy trening

Piłkarze Górnika są już po pierwszym treningu pod okiem Henryka Kasperczaka. Zajęcia oprócz kibiców i mediów obserwowali prezes klubu Jędrzej Jędrych oraz Michael Mueller, wiceprezes Allianz Polska. 

Henryk Kasperczak przed treningiem tryskał świetnym humorem. Pytał między innymi dziennikarzy - Panowie, jak wyglądam w dresie Górnika? - uśmiechał się zmierzając na boczne boisko.

Piłkarze trenowali na całej szerokości i długości boiska bocznego z wykorzystaniem, aż czterech bramek! - Ostatni raz tak trenowałem chyba w Grodzisku Wielkopolskim pod okiem trenera Wernera Liczki - mówi Tomasz Zahorski, napastnik Górnika. - Zajęcia były bardzo przyjemne. Oczywiście w naszych noga trochę zostanie, bo pracowaliśmy na wysokim tętnie. Jednak aż tak bardzo się tego nie odczuwa, gdyż dużo było elementów podania oraz strzału. Trenowało się naprawdę bardzo fajnie - opowiada Zahorski.

Po wszystkich zawodnikach było widać, jak dużą przyjemność czerpią z pierwszych zajęć z Henrykiem Kasperczakiem. Jednak na efekty jego pracy na Roosevelta trzeba będzie poczekać. - Na pewno nie ma cudów w piłce nożnej. Trener podchodzi do tego wszystkiego z wielkim spokojem. Jestem przekonany, że cel, jaki został postawiony przed nami przed sezonem, zostanie zrealizowany. Wiemy jednak, że łatwo nie będzie - podkreśla Jerzy Brzęczek, kapitan Górnika.

Co nowy szkoleniowiec zabrzan powiedział do piłkarzy po wejściu do szatni przed treningiem? - Że mamy spokojnie pracować. Musimy się wzajemnie zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi. Trener ma tak duże doświadczenie, że wie, iż nie zbuduje się mocnej drużyny z dnia na dzień. W zespole jest potencjał. Teraz musi się to przełożyć na naszą grę i zdobycz punktową. Henryk Kasperczak z każdym będzie chciał rozmawiać indywidualnie, by lepiej go poznać - zaznacza Brzęczek.

źródło: SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]