Frankowski: Górnik? Czemu nie

Tomasz Frankowski coraz poważniej myśli o powrocie do polskiej ligi. Klubem, do którego mógłby trafić napastnik Chicago Fire jest Górnik Zabrze, gdzie szkoleniowcem jest dobrze "Frankowi" znany Henryk Kasperczak - uważa "Przegląd Sportowy". 

Nowy trener Górnika Henryk Kasperczak w najbliższym oknie transferowym planuje spore wzmocnienia. Miałby pan ochotę znów z nim pracować?
- Pewnie, ale na razie mam ważny kontrakt z Chicago Fire.

Ale z tego co wiemy, wkrótce się on kończy.
Rzeczywiście, w grudniu wygasa i jeśli postanowię zmienić klub, to w listopadzie będę musiał zacząć się rozglądać. Mam opcję przedłużenia umowy z Chicago na trzy lata, dyrektor sportowy Frank Klopas mówi, że jest szansa, by ją przedłużyć, ale nie wiem, czy pozostanie w Fire byłoby sensowne. Mam zupełnie inne wyobrażenie o futbolu niż nasz trener Dennis Hamlet. Wie pan, na jakie pozycji gram?

Jako napastnik.
- Pudło. Ostatnio rzeźbię w środku boiska jako rozgrywający. Dobre sobie, prawda? Zdaniem szkoleniowca za mało pomagam w obronie, a raz chciał, bym grał na prawej pomocy. A przecież wiadomo, że jedyne miejsce na boisku dla mnie to "szesnastka" na połowie rywala. Nie chcę się żalić, bo za stary jestem na płacze. Proszę tylko spytać mojego menedżera Roberta Kiłdanowicza, w jakiej jestem formie. Był ostatnio w Chicago. Widział.

To chyba Górnik nie byłby złym rozwiązaniem?
- No tak, na treningi mógłbym dojeżdżać z Krakowa, gdzie mam dom.

Ale w Wiśle był pan skonfliktowany z Kasperczakiem.
- Różniło nas spojrzenie na niektóre kwestie w piłce, lecz wspólnie z trenerem parliśmy do przodu. Razem z Kamilem Kosowskim, Maćkiem Żurawskim czy Mirkiem Szymkowiakiem ciągnęliśmy wózek w jedną stroną. Ach, jak sobie przypomnę tamte czasy! Te podania od "Szymka"...

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]