Piłkarze z Francji w Górniku?

Henryk Kasperczak poznaje piłkarzy, wyciąga wnioski i dokonuje pierwszych roszad - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".
Umówiliśmy się z trenerem Henrykiem Kasperczykiem, że do końca rundy jesiennej nie robimy żadnych zakupów - powtarzają od kilku dni prezesi firmy Allianz, która jest sponsorem strategicznym Górnika Zabrze. 

Szkoleniowiec nie marnuje jednak czasu, bo chce być bardzo dobrze przygotowany na dzień, w którym będzie mógł ruszyć w wir zakupów. Dlatego bacznie przygląda się zawodnikom, wyciąga wnioski i już podejmuje pierwsze personalne decyzje. To nie tak, że kogoś odsuwa na boczny tor. Pilnie obserwuje piłkarzy, tak by za dwa miesiące wiedzieć, który z nich będzie mu pasował do konkretnego systemu gry. Drużyna o tym wie, dlatego w szatni panuje nastrój mobilizacji. Zawodnicy pracują na treningach aż miło, ale między sobą szepczą, że w grudniu nawet dziesięciu z nich będzie musiało się rozstać z klubem. Oczywiście nie ma żadnej konkretnej listy, ale pogłoski o przyjściu na Roosevelta byłych gwiazd reprezentacji zrobiły swoje.

A telefon Kasperczaka ostatnio bardzo często dzwoni. Menedżerowie polecają konkretnych zawodników. Kazimierz Fliśnik, który pośredniczył w transferze Łukasza Piszczka do Herthy Berlin, osobiście pofatygował się na stadion, by zaoferować piłkarzy z Argentyny i Brazylii.

Wydaje się jednak, że w tym momencie Ameryka Południowa źle się w Górniku kojarzy. W końcu Brazylijczyk Leo i Peruwiańczyk Willy Rias dotąd niczym nie zaimponowali. Obaj, w tym momencie, są bezproduktywni. Dlatego bardziej prawdopodobne wydaje się, że w Zabrzu pojawią się raczej piłkarze z Francji. Jest taka opcja, by poszukać wzmocnień w Ligue 1. Piłkarzy znad Sekwany mają przyciągnąć zarobki na poziomie minimum 200 tys. euro rocznie.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]