Jędrych: Nazwiska nie padły

» Wybiera się pan na mecz do Bytomia?
Jędrzej Jędrych (p.o. prezesa Górnika): - Tak. Szanuję decyzje kibiców, którzy mają prawo być rozgoryczeni faktem, że drugi raz z rzędu nie zobaczą meczu w Bytomiu, czyli bardzo blisko od Zabrza, ale ja na meczu muszę być z racji pełnionej funkcji. Prezes powinien być na meczu, kiedy gra klub, którym zarządza. Poza tym chcę poznać ludzi, którzy działają w naszym futbolu. Mecze ligowe to doskonała ku temu okazja.

» Tomasz Hajto odejdzie zimną do Kataru?
- Nie wiem. Zapewniam, że oficjalnie żadna oferta do Górnika nie wpłynęła. I nie wiem czym w ogóle wpłynie. Tomek jest doświadczonym graczem, ważnym elementem zespołu, trener Kasperczak na niego liczy. Dziś jednak każda rozmowa na ten temat to tylko spekulacje. Nic więcej.

» Gdyby jednak oferta była to Górnik chciałby na Hajcie jeszcze zarobić?
- Siądziemy z Tomkiem i będziemy rozmawiać. I zrobimy wszystko, by nie ucierpiał na tym interes samego piłkarza oraz klubu. Jeżeli oczywiście taka sytuacja zaistnieje.

» Podzieliliście już zakres kompetencji między trenerów zatrudnionych w klubie?
- Zaraz na początku. Jerzy Kowalik jest asystentem pana Kasperczaka, jednocześnie przejął obowiązki kierownika drużyny i część zadań dyrektora sportowego. Czyli ma pod swoimi skrzydłami sporo zadań organizacyjnych. Pan Szymanowski jest drugim trenerem. Z kolei Marek Kostrzewa i Marek Piotrowicz pracują z Młodą Ekstraklasą i jeżeli sami nie będą chcieli zrezygnować, to uważam, że taki stan powinien trwać dłużej. Zakładając, że będziemy rozbudowywać grupy młodzieżowe, Górnik raczej będzie trenerów zatrudniał, a nie zwalniał.

» Podobnie jak piłkarzy?
- Zapewniam pana, że w żadnej rozmowie trener Kasperczak nie wymienił nawet pół nazwiska piłkarza, który miałby zimą trafić do klubu. Poznaje zespół i na takie spekulacje jest absolutnie za wcześnie.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]