Jędrych: Albo tak, albo nie

Rozmowa z Jędrzejem Jędrychem, prezesem Górnika Zabrze.
» Chyba nie był pan szczęśliwy po losowaniu 1/8 finału Pucharu Polski?
Jedrzej Jędrych: - Wręcz przeciwnie. Czułem dużą satysfakcję. 

» Przecież trafiliście na Wisłę Kraków!
- No właśnie. Uważam, że chcąc osiągnąć sukcesy musi-my jak najczęściej grać z jak najmocniejszymi rywalami, a Wisła właśnie do nich należy. Zresztą chcąc zdobyć Puchar i tak pewnie musielibyśmy ją pokonać, więc co za różnica czy spotykamy się w 1/8 czy w półfinale?

» Zawodnikom też nie zrzedły miny?
- Są zawodowcami, poza tym uważam, że gra w Górniku zobowiązuje. Nosząc taką koszulkę nie można nikogo się bać i w każdym meczu trzeba walczyć o zwycięstwo.

» Nie ukrywam, że w poprzednim pytaniu był podtekst.
- Domyśliłem się, chodzi o regulamin, który przewiduje, że piłkarze dostaną całość zapracowanych pieniędzy tylko wtedy, gdy zajmą w lidze miejsce w czołowej piątce lub sięgną po Puchar Polski. Po prostu albo dostaną te pieniądze, albo nie. I od razu powiem, że nie uległ on zmianie.

» Jeśli cel nie zostanie osiągnięty, ile pieniędzy zostanie w klubowej kasie?
- Umowa jest jasna: w przypadku, gdy tak się stanie, zawodnicy stracą jedną trzecią maksymalnych zarobków. Ale nie ukrywam, że wolałbym je wszystkie wypłacić, bo to oznaczałoby sukcesy Górnika.

» Może wyrównają to sobie ekstrapremią za zwycięstwo nad Wisłą w najbliższej kolejce ekstraklasy (mecz w Zabrzu w niedzielę o 14.30 - przyp. red.)?
- Jesteśmy dorosłymi ludźmi. Każdy z zawodników ma swój kontrakt, w którym określono prawa i obowiązki, a także zasady i wysokość wynagrodzenia. Nie widzę powodów, aby to zmieniać.

» Pana poprzednicy stosowali jednak czasem taką dodatkową motywację finansową.
- Dla piłkarzy najlepszą motywacją powinno być miejsce w tabeli, jakie obecnie zajmuje Górnik.

» Teraz z innej beczki: czy sektor buforowy będzie w niedzielę mniejszy?
- O tym jeszcze rozmawiamy. Uważam, że tego sektora w ogóle nie powinno być, bo jedyną gwarancją spokoju na trybunach jest tylko rozsądek kibiców. Gdy go brakuje, żaden bufor nic nie pomoże.

» Pana typ na niedzielny mecz?
- Czuję, że wreszcie wygramy!

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]