Brzęczek: Wiemy wszystko

Rozmowa z Jerzym Brzęczkiem, kapitanem Górnika.
» Był pan na meczu Wisły z Tottenhamem?
Jerzy Brzęczek: - Nie, widziałem w telewizji.
» I co?
- Szkoda, bo Wisła ma dobry zespół i dobrych piłkarzy. Anglicy byli w zasięgu jak chyba nigdy wcześniej klub z tego kraju. Można żałować, że przy stanie 0:0 nie trafił Sobolewski, a potem Paweł Brożek... Jak można żałować, że nam nie uznał sędzia prawidłowo strzelonej bramki w meczu ze Śląskiem. Tak się w piłce dzieje. Wisła w ważnych meczach niemal zawsze jest blisko szczęścia, ale jednak przegrywa. Szkoda, bo tak przeciętnego Tottehnamu długo może już nikt nie trafić. Z drugiej strony pamiętajmy w jakiej lidze gra ten klub.
» Odwróćmy role. Wisła gra z Austrią, a Lech z Tottenhamem.
- Myślę, że obie jedenastki grałby dziś w fazie grupowej. Wisła jest od Austrii lepsza, a Lech ma pasje, fart - któremu pomógł - i błysk, w decydujących momentach tak bardzo potrzebny. Wiśle tego zabrakło.
» Tottenham podpowiedział Górnikowi jak grać z Wisłą?
- Nie trzeba podpowiadać. Mamy trenerów związanych z Krakowem, sami też wiemy o rywalu niemal wszystko. Uważam, że nawet będący w dołku Górnik ma potencjał, by zagrać z Wisła dobry, wyrównany mecz. I zdobyć punkty, bo ich przede wszystko potrzebujemy. Trzeba grac blisko siebie, nie pozwolić im rozegrać piłki, grac agresywnie. Wierzę, że Górnika na to stać.
» Dla trenera Kasperczaka będzie to mecz szczególny?
- Tak, bo Górnik ma mało punktów, a trener jest ambitny i chce wygrywać. Nie widzę jednak, by zachowywał się inaczej dlatego, że gramy z Wisłą. My mamy swoje problemy.
» Górnik walczy o utrzymanie?
- Tak powiedziałem, a tabela od niedzieli się nie zmieniła. Jesteśmy ostatni, a za nami jest połowa rundy. Z faktami trudno dyskutować. Ja wierzę, że się obudzimy, ale składanie jakichkolwiek deklaracji byłoby niepoważne. Zagramy dobry mecz, zgarnijmy punkty i wtedy pogadamy.
» Słyszał pan o drużynie, która przegrała z rywalem siedemnaście kolejnych spotkań?
- Poza Górnikiem, który przegrywa z Wisłą? Nigdy.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online