Wpadło mu za kołnierz

Rozmowa z Przemysławem Pitrym, napastnikiem Górnika Zabrze.
» Remis z Wisłą Kraków - to wynik lepszy od oczekiwań.
- Klasa rywala mówi sama za siebie, więc powinniśmy się cieszyć. Jednak biorąc pod uwagę okoliczności, gola straconego na kilka minut przed końcem, trudno nie odczuwać pewnego niedosytu. 

» W jaki sposób wpisał się pan na listę strzelców?
- Było spore zamieszanie po rzucie rożny, nagle piłka spadła mi na nogę, więc uderzyłem w kierunku bramki. Po drodze był rykoszet i zobaczyłem, że wpada bramkarzowi za kołnierz. Radość była olbrzymia, ale szkoda, że chwilę później nie strzeliłem drugiego gola, bo wtedy Wisła już by się chyba nie podniosła.

» Jaką mieliście receptę na mistrzów Polski?
- To brzmiało dość prosto: podjąć walkę na każdym metrze boiska. Oczywiście trochę żartuję, bo było to bardzo trudne w praktyce. Większość atutów była po stronie rywali, a jednak pokazaliśmy charakter.

» W pana przypadku ważne było także odblokowanie strzeleckie.
- W poprzednich meczach miałem okazję, żeby zdobyć gola, ale za każdym razem czegoś zabrakło, chociaż w czasie sparingów trafiałem raz za razem. Mam nadzieję, że ten wczorajszy mecz to oznaka przełamania nie tylko mojego, ale całej drużyny i nasze konto punktowe będzie rosnąć.

» Wasi bezpośredni rywale podczas weekendu też zdobyli punkty...
- Nikt się nie położy i nie odda ich za darmo. Było już kilka niespodzianek i jeszcze sporo ich będzie. Dlatego liga zapowiada się ciekawie, bo jest ciasno zarówno u góry, jak i na dole. Najpierw musimy wyrwać się ze strefy spadkowej, żeby udowodnić sobie i innym, że jest w nas spory potencjał. A potem zobaczymy...

» Typ na kolejny mecz?
- Myślę, że w Gdańsku stać nas na zwycięstwo.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online