Górnik nominowany do prestiżowej nagrody

Górnik Zabrze SSA znalazł się w elitarnym gronie klubów sportowych nominowanych do Nagrody Biznesu Sportowego - DEMES 2008 - przyznawanych po raz piąty, których celem jest promocja osób, organizacji, wydarzeń oraz inicjatyw budujących oraz rozwijających relację pomiędzy sportem a biznesem. 

Nagrody przyznawane są w trzynastu kategoriach - w tym kluby sportowe, właśnie w tej kategorii wyróżniono zabrzańskiego Górnika. Statuetka DEMES w tej kategorii honorować ma klub, który w największym stopniu wyróżnia się w procesie profesjonalizacji zarządzania organizacjami sportowymi, budując swoją markę nie tylko w oparciu o wyniki sportowe, ale również działalność marketingową. Ponadto na ocenę wpływają: współpraca ze sponsorami, ekspozycja medialna, zarządzanie relacjami zewnętrznymi, osiągnięcia sportowe oraz innowacyjność działań marketingowych.

Oprócz Górnika o prestiżową nagrodę ubiegał się będzie jeszcze jeden klub piłkarski - Lech Poznań. Poza tym do finału zakwalifikowały się: Asseco Prokom Sopot (koszykówka), PGE Skra Bełchatów (siatkówka) oraz Unia Leszno (żużel).

Nagroda przyznana zostanie przez Radę Statuetek, składającą się z ekspertów działających na polskim rynku marketingu sportowego. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 6 listopada 2008 roku, na V Gali Sportu i Biznesu, która odbędzie się w Multikinie w Złotych Tarasach.

źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]