Kasperczak: Jak jest, wszyscy widzą

Rozmowa z Henrykiem Kasperczakiem, trenerem Górnika Zabrze.
» Panie trenerze, jeden punkt w czterech meczach, to...
- Po co pan o to pyta? O bilansie mamy rozmawiać? Przecież jak jest, to wszyscy widzą. Ma pan jakąś tezę, to niech pan ją sobie napisze, jak pan wie lepiej. Ja jej nie będę udowadniał. 

» To nie teza tylko pytanie: miał pan już kiedyś taki bilans otwarcia?
- Nie pamiętam.

» Na jednym z portali internetowych przeczytałem pana wypowiedź, że w drużynie robi się nerwowo...
- Jakie nerwowo? Wy i tak piszecie co chcecie, więc co ja mam tłumaczyć? Ile ja już rzeczy przeczytałem o sobie i o Górniku, nie mam zamiaru się tym przejmować. Nerwowo jest tylko dlatego, że przegraliśmy w Gdańsku mecz, którego przegrać nie powinniśmy. Zresztą co pan chce udowodnić takim pytaniem? Cieszy się pan, jak przegrywamy?

» Rozumiem, że nie powiedział pan, że jest nerwowo?
- I tak dziennikarze wiedzą lepiej. Nie ma pan innych pytań?

» A słowne przepychanki pomiędzy Tomaszem Hajto i byłym trenerem Ryszardem Wieczorkiem to nie przejaw nerwowości wokół Górnika? Pierwszy zarzuca drugiemu złe przygotowanie zespołu do sezonu, drugi radzi pierwszemu, by skupił się na grze, bo z taką formą długo u pana w podstawowym składzie nie pogra.
- Zostaw pan w spokoju Hajtę i Wieczorka. Ja z tym nie mam nic wspólnego.

» Jaki jest największy problem Górnika?
- Że nie strzelamy goli. Mamy sytuacje i nic nie wpada. Ale będzie lepiej. Musi być.

» Teraz przed wami dwa mecze na własnym boisku - z ŁKS Łódź i z Bełchatowem. Zabrzański stadion może wam pomóc?
- Przegraliśmy na nim ze Śląskiem, to co to za atut? Jesteśmy w dołku i musimy z niego szybko wyjść, bo inni zdobywają punkty, a my nie. Cracovia w Warszawie remisuje, ŁKS z Legią, same niespodzianki. A dla nas wszystkie mecze są trudne, i te u siebie, i te na wyjeździe. Nie mamy szczęścia, jak ono przyjdzie, to zaczniemy wygrywać.

» Górnik na pewno nie spadnie z ekstraklasy?
- Co to znowu za pytanie? Już wiemy, że ciężko walczymy o utrzymanie. Musimy się przełamać. Jeden, drugi dobry mecz i będzie dobrze. Oby jak najszybciej.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]