Sikora jednak w Groclinie

Po podpisaniu kontraktu z NEC Nijmegen przez Andrzeja Niedzielana sprawy transferów nabrały tempa. Już jutro na treningu w Grodzisku ma pojawić się nowy gracz tego klubu Adrian Sikora (24 l.).
Według informacji "Super Expressu", Groclin zapłaci za Sikorę około 300 tys. euro w kilku ratach. Czyli podobną kwotę, za jaką rok temu również z Zabrza do Grodziska powędrował... Niedzielan. 
Sam piłkarz o transferze dowiedział się w sobotę. Wtedy zadzwonił do niego Władysław Kowalik, menedżer Groclinu. Sikora po cichu liczył na sygnał z Grodziska Wielkopolskiego. Na temat jego przejścia do Groclinu plotkowano od dawna, ale tak szybkiego odzewu się nie spodziewał. Rozmowa była krótka.

- Ustaliłem już swoje warunki umowy z Groclinem - mówi Sikora. - Kontrakt podpiszę na cztery lata. Kwota? Mogę jedynie powiedzieć, że będę zarabiał więcej niż w Górniku. Teraz muszą się między sobą dogadać jeszcze oba kluby.
Z tym nie powinno być problemów. Zbigniew Koźmiński, prezes Górnika, już wcześniej obiecywał, że nie zamierza nikogo w klubie trzymać na siłę.

- Też tak myślę - dodaje Sikora. - Teraz jednak siedzę sobie w domu w moim Nierodzimiu i czekam na telefon od pana Kowalika. Jeżeli zadzwoni i powie, że kluby się dogadały, pakuję się i jadę na wtorkowy trening do Grodziska.
Piłkarz nie ukrywa, że cieszy go przejście do Groclinu.

- Po pierwsze, Groclin gra w europejskich pucharach. Będę mógł się pokazać szerszej publiczności - wylicza. - Po drugie, stamtąd jest chyba trochę bliżej do kadry Pawła Janasa, a po trzecie, będę tam zarabiał trochę lepiej. Kasa nie jest najważniejsza, ale zawsze lepiej mieć trochę więcej na koncie.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online