Pobudka Zahorskiego

Henryk Kasperczak wreszcie wygrał, ale lista grzechów drużyny wciąż jest długa - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".
- Jest lepiej - zauważył Henryk Kasperczak, trener Górnika Zabrze, po wygranej 2:0 z ŁKS Łódź. Szału radości jednak nie było, i słusznie. Lista grzechów śląskiej drużyny wciąż jest wyjątkowo długa. Gdyby w sobotni wieczór rywalem Górnika był bardziej klasowy zespół to wynik mógł być zgoła odmienny. - Nie wszystko nam wychodziło - przyznał Kasperczak nie wnikając w szczegóły. My jednak wymienimy te najpoważniejsze bolączki zespołu.

Po pierwsze ustawienie na boisku. W trakcie spotkania Kasperczak często zwracał piłkarzom, głównie obrońcom, uwagę na to, że są zbyt głęboko cofnięci. Gdy drużyna atakowała tworzyła się nagle ogromna wolna przestrzeń między formacjami, która miała przełożenie na płynność w grze.

Górnik raził też nieskutecznością i brakiem pomysłu na ostatnie podanie. - Jestem zdruzgotany tym co zobaczyłem. Większość zawodników nie zna podstaw futbolowego abecadła - powiedział jeden z obserwatorów meczu. Nie mamy jednak najmniejszych złudzeń, że Kasperczak też widział to co było złe, choć dyplomatycznie to przemilczał. Znów wolał mówić o pozytywach, bo na tym chce budować lepsze jutro. Zwrócił więc uwagę na świetny mecz Mariusa Kizysa, na nową rolę Tomasza Hajty i odblokowanie Tomasza Zahorskiego. Miłościwie pominął, że Zahor zmarnował trzy, albo nawet cztery wyborne okazje. Trudno się jednak dziwić. Dołowanie piłkarza, który dopiero co odzyskał radość grania, i miał świadomość popełnionych błędów, nie miała najmniejszego sensu.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]