Probierz: Cenię Górnik

W środę w Białymstoku Jagiellonia podejmie Górnika Zabrze. Ogniwem, które łączy historię obu klubów jest Michał Probierz, obecny trener "Jagi", a w przeszłości piłkarz Górnika. - Nie mogę mieć sentymentów - mówi zainteresowany, który z szacunkiem wypowiada się o najbliższym rywalu. 

- Przed Jagiellonią mecz z bliskim Pana sercu klubem. Będzie Pan gościnny dla zabrzan?

- Kiedy jest się trenerem, to nieważne gdzie, ale chce się wygrywać. Bardzo cenię ten klub, cenię ludzi, którzy tam pracują. Spędziłem tam wiele pięknych lat, ale nie mogę mieć sentymentów, więc jeśli będzie okazja, to chcemy to spotkanie wygrać.

- W ostatnich sześciu ligowych spotkaniach Pana zespół stracił tylko trzy gole. Dużą rolę przywiązuje Pan do gry defensywnej?

- Nie patrzę w przeszłość, także nie pamiętam tego. Dla mnie najważniejszy jest środowy mecz. To co było mnie nie interesuje.

- Jest Pan młodym trenerem, a pracował Pan już w trzech klubach Ekstraklasy. Trenerka to łatwy czy trudny kawałek chleba?

- Zdecydowanie łatwiej jest być piłkarzem, ale ja akurat zawsze chciałem być trenerem. W wieku 22 lat w Niemczech skończyłem pierwszy kurs trenerski, więc mam też niemieckie papiery. Od początku wiedziałem w jakim kierunku chcę iść.

- Rywalizacja z Górnikiem oznacza równocześnie konfrontację z Henrykiem Kasperczakiem. Jest Pan gotowy na starcie z legendą polskiego trenerstwa?

- Bardzo cenię trenera Kasperczaka. Bez dwóch zdań. My gramy jednak z Górnikiem, a nie z trenerem Kasperczakiem, więc nie przywiązuje do tego wielkiej wagi.

- Wracając jeszcze do Kasperczaka. On wychował się w Zabrzu i zawsze marzył o pracy w Górniku, chociaż nie był piłkarzem tego klubu. Czy Panu jako byłemu zawodnikowi marzy się powrót na ul. Roosvelta w roli szkoleniowca?

- Pracować w takim klubie to zaszczyt. Sam byłem zawodnikiem i nie ukrywam, że chciałbym wrócić do Górnika, ale w odpowiednim momencie. Chciałbym zrobić coś dla tego klubu, by zapamiętano mnie jako trenera. Marzeniem każdego trenera jest zdobycie tytułu Mistrza Polski, a na pewno ludzie, którzy są w Zabrzu zasługują na to. Jest to klub o wielkich tradycjach. Mnie tam przywitano kiedyś w sposób, który zapamiętam do końca życia.

źródło: ASInfoRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]