Było 35000 ludzi

» Drużyny prowadzone przez Michała Probierza, aktualnie trenera Jagiellonii, nie strzeliły jeszcze Górnikowi gola. Mecz Górnik - Widzew zakończył się remisem 0:0, a spotkanie Polonia - Górnik 0:1. Tomasz Hajto strzelił wtedy gola z blisko 60 metrów. Dziś "Giani" jednak na boisko nie wyjdzie. 

» Górnik ostatni raz wygrał na wyjeździe 11 kwietnia z Zagłębiem Sosnowiec 2:0. Od tego czasu strzelił tylko jednego gola na boiskach rywali. W przegranym 1:2 meczu z Widzewem.

» W historii tylko raz Jagiellonia wygrała z Górnikiem. Było to 20 lat temu w Zabrzu, kiedy Górnik sięgał po ostatni w historii tytuł mistrza Polski. "Jaga" wygrała 3:2. Pierwszy mecz tych zespołów zakończył się w Białymstoku wygraną Górnika 3:1. Na trybunach zasiadło 35000 widzów. W meczach z Jagiellonią aż pięć goli strzelił Ryszard Cyroń.

» Ostatnie spotkanie tych drużyn to wysoka wygrana zabrzan 3:0. Mecz ten przeszedł do historii polskiej ligi, bowiem w ostatnich kilku minutach w bramkach obu drużyn stali piłkarze z pola. Radosław Kałużny w bramce Jagiellonii i Tomasz Hajto w bramce Górnika. Obaj goli nie puścili.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]