Trener Cracovii: Sprawić, by publika wyła ze złości

W całej historii swoich ligowych występów w Zabrzu Cracovia jeszcze nie wygrała. Trener Artur Płatek liczy, że w niedzielę ta passa zostanie przerwana. - Znam człowieka, który przygotowuje murawę. W pewnym sensie będziemy u siebie - żartował opiekun "Pasów". 

Dla Cracovii mecz z Górnikiem będzie kolejnym meczem o wszystko tej jesieni. Jubileusz 700. meczu w Ekstraklasie schodzi na dalszy plan i w tej chwili najważniejsze jest zwycięstwo. Trener Płatek jest optymistą: - Dzwonią do mnie ludzie z kraju. Dziennikarze, znajomi i mówią, że wpakowałem się na minę, ale ja powtarzam, że my z tego wyjdziemy. Pomogą nam w tym dwie rzeczy - team i praca - opowiada.

Płatek nie ukrywa, że niedzielny mecz będzie dla niego miał trochę inny wymiar: - Dla mnie to jest szczególny mecz. Pochodzę z Zabrza, moi rodzice mieszkają w Zabrzu - tłumaczy. - To jest klub, który dużo mi dał. Chociaż nie zadebiutowałem w lidze, to sam pobyt u trenera Kostki, Kowalskiego czy Apostela wiele dla mnie znaczył - wspomina Płatek. - Tylko, że w piłce nie liczy się wczoraj, liczy się to co dziś i jutro - pointuje.

W niedzielę spotka się przy linii bocznej z Henrykiem Kasperczakiem, którego darzy dużym szacunkiem. - Nigdy nie będę się równał z trenerem Kasperczakiem. Jeśli chodzi o trenerów to jest guru - mówi. - Jest bardzo dobrym trenerem, ale mnie nie interesują problemy Górnika. Mnie interesuje Cracovia - ucina Płatek. - Ja zrobię wszystko, żeby pojechać do Zabrza i sprawić, żeby ta wspaniała publiczność zamilkła albo wyła ze złości. Wtedy będę się cieszył - mówi w swoim stylu.

Czy kluczem do sukcesu mogą być stałe fragmenty gry? - Ćwiczymy stałe fragmenty gry. Wiemy mniej więcej jak gra Górnik. Oni bronią w strefie, więc będziemy szukać miejsc w tych wolnych miejscach - wyjaśnia. - Jedno jest pewne mamy dwóch zawodników, którzy są topowi jeśli chodzi o wykonywanie stałych fragmentów w Ekstraklasie - mówi mając na myśli Pawła Nowaka i Dariusza Pawlusińskiego.

źródło: ASInfoRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]