Kasperczak: Ciężka praca mnie nie przeraża

- Nikt nie czynił mi wyrzutów, jeśli chodzi o wyniki - powiedział dla "Przeglądu Sportowego" trener Górnika Zabrze Henryk Kasperczak.
» Spotkał się pan z władzami firmy Allianz. O czym rozmawialiście?
Henryk Kasperczak: Najogólniej rzecz ujmując, o przyszłości klubu. To było robocze spotkanie. 

» A my słyszeliśmy, że pojechał pan przedstawić swoją listę życzeń i powalczyć o coś więcej niż milion złotych na zimowe transfery.
- Nie sprowadzajmy wszystkich problemów Górnika do miliona złotych, bo to nie ma sensu. Pieniądze są potrzebne do realizacji pewnej wizji, ale na ten moment najważniejszy jest logiczny plan działania. Chciałbym stworzyć solidne fundamenty pod mocny klub. Wiele mógłbym opowiadać o szkółce piłkarskiej dla młodzieży. Ale dla mediów to nie są chyba interesujące tematy. Transfery to bardziej chwytliwe hasło. Więc dobrze, przyznaję że rozmawialiśmy też o piłkarzach.

» Nazwiska?
- Przecież pan wie, że nie mogę ich zdradzić. Jak tylko potwierdziłem, że dzwoniłem do Jacka Krzynówka to on, natychmiast, odzyskał miejsce w składzie niemieckiego Wolfsburga. Przymiarki transferowe to delikatna materia. Lepiej sobie zaszyć usta, niż powiedzieć o jedno słowo za dużo.

» Sponsor ma o pretensje o wyniki?
- Nikt nie czynił mi wyrzutów, jeśli o to chodzi. Wiadomo jednak, że nikt nie jest zadowolony z tego powodu, że drużyna przegrywa. Ja też jestem zły.

» Może jest źle, bo pan odwykł od pracy w trudnych warunkach?
- Czas pokaże czy Kasperczak jest dobry tylko na warunki cieplarniane, czy też potrafi sobie poradzić w każdej sytuacji. Uwielbiam pracować od rana do wieczora, a tego wymaga sytuacja w Górniku. Może przypuszczenie, że lubię przyjść na gotowe bierze się z tego, iż wciąż jestem kojarzony z Wisłą Kraków. Trzeba sobie jednak powiedzieć, że Górnik niewiele ma wspólnego z tamtą Wisłą. To mnie jednak nie przeraża.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online