Sikora wybłagał na kolanach przejście do Grodziska

Wczoraj została sporządzona umowa transferowa dotycząca przenosin Adriana Sikory do Groclinu Grodzisk Wielkopolski. Obie strony podtrzymały wcześniejsze stanowisko i nie chcą ujawnić kwoty transferu. Wiadomo jedynie, że zawodnik zostanie spłacony w ratach, a cała kasa trafi na konto Górnika do końca lutego. - Poznaliśmy się bliżej przy okazji finalizowania transferu Andrzeja Niedzielana, dlatego zabrzanie nam ufają. I słusznie. Na pewno cała kasa, co do grosza zostanie przekazana, o to w Górniku nikt się nie musi martwić. A czy w rachubę wchodzi 200 czy 300 tysięcy euro tego już nie chcę komentować. Nie powiem też, która z tych kwot jest bliższa prawdy. Najważniejsze, że mamy następcę Niedzielana i możemy spokojnie szykować się do ligi - mów Dyrektor ds. sportowych Groclinu Władysław Kowalik.
Sikora już wczoraj przyjechał do Grodziska a prezes Zbigniew Koźmiński przyznał, że piłkarz wyprosił ten transfer na kolanach.
- Nie sprzedaliśmy Sikory, dlatego że tak chcieliśmy. Nam zależało aby dalej grał w Górniku, ale Adrian na kolanach prosił o pozwolenie na transfer, więc się dogadaliśmy. Skoro daliśmy szansę Niedzielanowi, to nie wolno nam było blokować Sikory - tłumaczy Koźmiński.
Nie jest wykluczone, że tej zimy dojdzie do jeszcze jednej transakcji na linii Górnik - Groclin. Zabrzanie szukają następcy dla Sikory i od pewnego czasu rozmawiają z Piotrem Włodarczykiem. Napastnik Widzewa Łódź nie mówi "nie", ale właściciel jego karty Andrzej Grajewski chce dużych pieniędzy. W tej sytuacji Górnik może wyciągnąć z Grodziska kogoś z dwójki - Piotr Rocki, Jan Woś.
- Rozmawiamy o tym, bo nie chcemy obniżyć sportowego poziomu - kończy Koźmiński.

źródło: Tempo
nadesłał: cornerRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]