Kasperczak: Szukam dobrych zawodników

- U nas często zmienia się szkoleniowców. Nie pochwalam jednak tego. Stabilizacja jest dużo lepsza od ciągłej rotacji - powiedział dla "Przeglądu Sportowego" Henryk Kasperczak, trener Górnika. 

» Ten rok jest najgorszym w pana karierze?
Henryk Kasperczak: - W Senegalu zakwalifikowałem się do Pucharu Narodów Afryki, a to nie jest zły wynik. A w Górniku sprawa jest jasna. Jest źle, bardzo źle. Ale o co chodzi? Chce mnie pan osądzać?

» Raczej zmierzam do pytania czy zdaje pan sobie sprawę, że inny trener już dawno byłby zwolniony?
- U nas często zmienia się szkoleniowców. Nie pochwalam jednak tego. Stabilizacja jest dużo lepsza od ciągłej rotacji.

» Podobno ma pan już wizję budowy nowego Górnika?
- Konstruować, budować to są takie terminy, które kojarzą mi się z pracą długoterminową. Można to robić pięć lat, dziesięć lat, więc dajmy z tym spokój.

» To pan jeszcze wierzy w to, że z tymi piłkarzami można coś osiągnąć?
- A wie pan, jaka jest różnica między Górnikiem, a Polonią Warszawa, z którą ostatnio przegraliśmy? Nie? To ja panu powiem, że jedyna różnica to punktowa zdobycz. My naprawdę nie gramy źle.

» Myśli pan o tym, żeby sprowadzić swoich byłych podopiecznych z Wisły?
- Szukam dobrych zawodników. Jeśli oni będą chętni i wolni to kto wie? I to tyle na ten temat, bo pamiętacie co z Krzynówkiem było. Menadżer piłkarza powiedział, że ja kontaktu z Jackiem szukam i stało się. Piłkarz nagle wrócił do składu Wolfsburga, i cena za niego pewnie wzrosła.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]