Podolski z Lubańskim?

W niedzielę odbędą się uroczystości z okazji 60-lecia istnienia klubu. Przyjazd do Zabrza potwierdziła większość gwiazd klubu z przeszłości.
Pierwsza część uroczystości z okazji 60-lecia Górnika odbyła się wczesną jesienią. Na boisko wyszli oldboje Górnika i Legii, a po spotkaniu odbył się kameralny bankiet. W barwach zabrzan zagrał wtedy Jan Urban, dziś trener warszawskiej drużyny, który w latach 80-tych strzelał mnóstwo goli właśnie Legii.
- Trener Urban będzie oczywiście w Zabrzu. Podobnie jak większość największych piłkarzy, którzy grali w naszym klubie - mówi Krzysztof Maj, dyrektor Górnika ds. marketingu. Główne uroczystości rocznicowe odbędą się jednak w najbliższą niedzielę, 14 grudnia, czyli dokładnie w rocznicę założenia najbardziej utytułowanego polskiego klubu. - W niedzielę odbędzie się kilka rocznicowych imprez. Otwarcie boiska „Orlika”, wystawa klubowych pamiątek w zabrzańskim muzeum i przede wszystkim uroczysta akademia - dodaje K. Maj.
Wiadomo, że w Zabrzu pojawią się między innymi Włodzimierz Lubański i Jerzy Gorgoń. Szczególnie ten ostatni nie bywał w Zabrzu często od chwili wyjazdu do Szwajcarii. Kiedy jednak w maju przyjechał na rocznicowe uroczystości Sparty Zabrze, zapowiedział, że jeżeli dostanie zaproszenie, wówczas na pewno zrobi wszystko, by w grudniu w Zabrzu być. Lubański to prawdziwa ikona Górnika, jego najsłynniejszy w historii piłkarz, bez którego trudno byłoby sobie wyobrazić podobną galę.
Kto jeszcze? Andrzej Szarmach, Zygfryd Szołtysik, Stefan Kurzeja, Stefan Floreński, Waldemar Matysik, Andrzej Pałasz, Ryszard Komornicki... - Wymieniać można bardzo długo, w każdym razie w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca pojawi się ponad stu byłych piłkarzy drużyny z Roosevelta. Także pokolenie, które wcale nie tak dawno grało w Zabrzu. Jacek Wiśniewski, Michał Probierz, Marcin Brosz, czy Adam Kompała.
Uroczystość będzie podzielona na kilka części, poświęconych kolejnym dekadom gry Górnika. Będzie film z fragmentami spotkań drużyny, pokaz zdjęć sprzed lat, honorowe odznaczanie i jubileuszowy koncert Maryli Rodowicz. Imprezę poprowadzą Krystyna Loska i Grażyna Torbicka. Ta pierwsza przed laty zapowiadała w telewizji najważniejsze mecze Górnika w europejskich pucharach. Mecze, które Górnik najczęściej wygrywał.
Dosyć niespodziewanie gościem na jubileuszu klubu może być autentyczna gwiazda światowego futbolu, czyli Lukas Podolski, zdeklarowany kibic drużyny z Zabrza. Pochodzący z Sośnicy napastnik Bayernu Monachium zapewnił, że chciałby w niedzielę być na Śląsku. - Rozmawialiśmy kilka dni temu. Łukasz bardzo chce przyjechać, jedynym problemem jest jego ewentualny powrót do Kolonii. Szukamy mu połączenia na poniedziałek rano. Jeżeli się uda, Łukasz będzie w Zabrzu. Ostatnio zamówił cały komplet pamiątek Górnika. Mam nadzieję, że do nas dotrze - zdradza Krzysztof Maj. Swego czasu na naszych łamach „Poldi” stwierdził, że gdyby jako dziecko nie wyjechał do Niemiec, to na pewno grałby w Górniku. - Może kiedyś, na zakończenie kariery jeszcze się tutaj pojawię - żartował wyceniany na 20 milionów euro wicemistrz Europy.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]